Općinski načelnik

Funkcija prvog čovjeka u Općini kroz proteklo vrijeme mijenjala je svoj naziv i tako se od 1945. zvala "predsjednik Sreskog NOO", a poslije 1955. "predsjednik Skupštine opštine" da bi u novije vrijeme naziv te funkcije bio promjenjen u "Načelnik općine".

21 Nov 1997

Emir Bubalo


Aktuelni načelnik u svom petom mandatu. Rođen 15.12.1957. u Konjicu, diplomirani ekonomista. Od 1.10.1980. radio u preduzeću TADIV u Konjicu, a zatim u UNIS-Igman i UNIS-GAL. Od 21.11.1997. godine obavlja dužnost Načelnika općine Konjic.

21 Nov 1997

29 Dec 1993 - 31 May 1997

Almir Alikadić

22 Dec 1990 - 29 Dec 1993

Rusmir Hadžihusejnović

22 Dec 1990 - 29 Dec 1993

predsjednik 1989/1990

Mustafa Alikadić

1987/1989

Tomo Kukeš

1987/1989

1986/1987

Jure Andrić

1985/1986

Zoran Begtašević

1985/1986

1983/1985

Emir Duranović

1982/1983

Šefik Hadžizukić

1982/1983

16.4.1978 - 30.11.1982.

Josip Stenek

11.5.1974 -30.4.1978.

Boro Kuljanin

11.5.1974 -30.4.1978.

1972/1974

Fahrudin Dudin Džumhur

1.6.1967 - 30.4.1972.

Ilija Krtalić

1.6.1967 - 30.4.1972.

1.11.1961 - 31.5.1967.

Mustafa Mujo Lugić

1949/1961

Asim Hadžija Džumhur

1949/1961

1.12.1946 - 1949.

Nikola Draganić

1936/1940

Muhamed Aga Hadžić

1936/1940