Nogomet

Nogomet (803)

Liverpool je šesti put u svojoj historiji postao prvak Evrope nakon što su u engleskom finalu Lige prvaka odigranom u Madridu na Wanda Metropolitanu pobijedili Tottenham rezultatom 2:0.

U nedjelju 02. juna u Livnu od 17:30 sati u okviru posljednjeg 26. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " se igra derbi kola između domaće ekipe Troglava 1918 i lidera na tabeli i najprijatnijeg iznenađenja u bosansko - hercegovačkom fudbalu ove sezone FK Klisa iz Buturović Polja.

U nedjelju 02. juna sa početkom u 17:30 sati igraju se utakmice posljednjeg 26. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " . Konačno ćemo saznati novog prvaka na drugoligaškom " Jugu " . Lider Klis iz Buturović Polja ima bod prednosti ispred upornog pratioca, bivšeg premijerligaša, Ekipe Posušja.

U ovom kolu hercegovački Hofenheim gostuje u Livnu gdje ga očekuje Troglav 1918 i samo mu " igra " pobjeda kako bi titula stigla u Buturović Polje. Iz tabora ovog kluba stižu vijesti da ih interesuje samo pobjeda da bi poslije uspjeha u Kupu BiH nastavili
sa sjajnim igrama i rezultatima.

Prvi pratilac Posušje ima lagani domaći zadatak u ovom kolu protiv Rame iz Prozora / Rame, te će pomno pratiti rezultat u Livnu.

Domaće pobjede još očekuju Stolac protiv Kamešnice, Neum protiv jablaničke Turbine i Tomislav protiv Bjelopoljca.

Na preostale dvije utakmice u Mostaru i Grudama, gdje Branitelj i Grude primaju u goste, Brotnjo Čitluk, odnosno gornjevakufsku Slogu bit će neizvjesnosti.

Nedjelja, 02. juni u 17:30 sati:

Livno: Troglav 1918 - Klis , glavni sudija: Jure Delić ( Mostar ), pomoćnici: Anis Kalajdžić( Mostar ) i Andrija Dolić( Prozor / Rama ),delegat: Zdenko Raguž ( Čapljina ) .

Mostar : Branitelj - Botnjo Čitluk , Denis Limov ( Gabela ), Marijan Ćosić ( Široki Brijeg ) i Matej Raguž ( Stolac ), Almir Miljević ( Konjic ).

Stolac : Stolac - Kamešnica , Marin Suton, Tomislav Pušić i Marko Blažević, Vedran Zovko svi ( Mostar ) .

Posušje : Posušje - Rama , Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Dominik Jureta i Antonio Čačija oba Livno, Gojko Bandić ( Grude ) .

Neum : Neum - Turbina , Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ), Toni Bandić ( Grude ) i Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ), Dražen Mustapić ( Ljuti Dolac ) .

Tomisalavgrad : Tomislav - Bjelopoljac , Elvir Čilić ( Jablanica ), Adnan Arfadžan ( Jablanica ) i Dalibor Mavrak ( Mostar ), Igor Mehler ( Mostar ) .

Grude : Grude - Sloga , Ivan Jurić ( Tomislavgrad ),Dominik Jureta ( Livno ) i Luka Papac ( Tomislavgrad ), Mihovil Klišanin ( Šujica ).

Ismet Nimanović

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupiće se danas u Sarajevu, gdje će početi sa pripremama za predstojeća dva kvalifikaciona duela protiv Finske i Italije u okviru 3. i 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Selektor Robert Prosinečki juče se suočio sa novim problemom jer je Sead Kolašinac zbog povrede ponovo primoran da propusti utakmicu. Još od ranije se zna da Miralem Pjanić neće moći nastupiti u Tampereu, ali je sjajna vijest to da mu je ublažena kazna, te ćemo Malog princa imati u Torinu protiv Italije.

Zbog povrede neće moći nastupiti ni Rade Krunić, a Robert Prosinečki je odlučio da naknadno pozove defanzivca Oostendea, Bojana Nastića.

Takođe, najavljeno je da će na okupljanje kasniti i Edin Džeko, pa će se kapiten naše reprezentacije naknadno pridružiti saigračima.

“Zmajevi “ će prvo u subotu 8. juna gostovati kod Finske, a tri dana poslije gostovat će Italiji u Torinu. Do polaska u Finsku obavit će šest treninga u Trening kampu FK Sarajevo u Butmiru.

Enver Nimanović

U subotu prvog juna susretima 30. kola završava se ovogodišnja sezona u Prvoj fudbalskoj ligi FBiH. I ova sezona, kao i večina predhodnih bila je veoma uzbudljiva i neizvjesna, utrka za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala okončana je prije dva kola, mostarski Velež će naredne sezone igrati u BH Telecom Premijer ligi BiH.

I posljednje kolo će biti zanimljivo, već su prvoligaški status izgubili visočka Bosna, Novi Travnik i Vitez, dok se traži četvrta ekipa koja će napustiti prvoligaško društvo, ako FK Klis ne bude prvak Druge lige FBiH, grupa " Jug ".

Čak šest ekipa su kandidati za neželjeno mjesto 13. mjesto koje vodi u nži rang, to su
Orašje ( 41 ), Igman ( 40 ), Rudar ( 40 ), Jedinstvo ( 40 ), Čapljina ( 39 ), Slaven ( 38 ) ,

Od pomenutih ekipa, sve su domaćini sem konjičkog Igmana koji će na megdan mostarskom Veležu, Orašje je domaćin, Olimpiku, Rudar, Zvijezdi, Jedinstvo, Bratstvu, Čapljina, Bosni i Slaven, Metallegheu BSI.

Samo su dvije utakmice posljednjeg kola koje su bez takmičarskog značaja, Vitez - Goražde i TOŠK - Novi Travnik .

Subota, 01. juni u 17:30 sati:

Mostar: Velež - Igman , glavni sudija: Antoni Bandić ( Grude ), pomoćnici : Emir Zahiragić ( Sarajevo ) i Mirza Čehaja ( Goražde ), 4. sudija, Emir Spahalić ( Mostar ), delegat : Jasmin Memišević ( Cazin ), posmatrač : Mustafa Tabak ( Sarajevo ) .

Kakanj : Rudar - Zvijezda , Semir Sarajkić ( Sarajevo ), Nermin Mušić i Marko Zelenika oba Mostar, Jasmin Varupa ( Travnik ), Frano Klišanin( Livno ), Anto Sučić( Nova Bila ) .

Čapljina : Čapljina - Bosna , Kenan Bajraktarević ( Orašje ), Boris Bilješko ( Novi Travnikk ) i Mario Gragić ( Odžak ), Stipe Kovačević ( Tomislav ), Zlatan Pavlješević ( Lukavac ), Ermin Halilagić ( Sarajevo ) .

Tešanj : TOŠK - Novi Travnik , Josip Martinović ( Čapljina ), Admir Hadžiavdić ( Goražde ) i Marko Brezović ( Kostrč ), Mahir Mehmedičević ( Gradačac ),Mario Prusina ( Čitluk ), Besim Dervišbegović ( Orašje ) .

Vitez : Vitez - Goražde , Ilija Živković ( Orašje ), Josip Čolić ( Kupres ) i Stjepan Konta ( Livno ), Darko Gedžić ( Brčko ), Alen Mujkanović ( Zenica ), Jakov Tabak (Tomislavgrad ) .

Bihač : Jedinstvo - Bratstvo , Haris Poprženović ( Travnik ), Emir Delić i Sahib Smriko, Azem Karić svi Zenica, Renato Buhić ( Mostar ), Salem Kundo ( Goražde ) .

Živinice : Slaven - Metalleghe BSI , Benjamin Deljković, Haris Ljuca i Edin Redžović svi Sarajevo ), Ernis Džemidžić ( Goražde ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Asmir Budimlić ( Bihać ) .

Orašje : Orašje - Olimpik ,Sanel Silić ( Cazin ) , Amir Hušidić ( Velika Kladuša ) i Edin Zjakić ( Bihać ), Edin Mujkić ( Doboj Istok ), Irfan Budimlić ( Bihać ), Nermin Paradžik ( Goražde ) .


Ismet Nimanović

U pretposljednjem 25. kolu Druge lige FBiH, grupa Jug lider Klis je visoko porazio ekipu Branitelja rezultatom, 7:0, dok je bivši premijerligaš Posušje golom Marka Jukića zabilježio pobjedu u derbiju kola u Gornjem Vakufu / Uskoplju.

Pozivamo Vas da se večeras u 21:15 h pridružite klubu navijača "Red Army" Konjic na Platou kod konjičke ćuprije. Crvena Armija će bakljadom čestitati voljenom klubu ulazak u Premijer ligu.

"Konjic živi za Velež!"- poručili su iz kluba navijača "Red Army" Konjic.

Novikonjic.ba

U srijedu 29. maja igra se 29. Vanredno kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug ", derbi kola se igra u Gornjem Vakufu / Uskoplju između domaće Sloge i drugoplasirane ekipe Posušja. Ovaj derbi bi mogao odlučiti koja će ekipa osvojiti titulu prvaka na drugoligaškom " Jugu " . Ovaj derbi je povjeren, Mostarcu, Mrinu Sutonu, pomagat će mu Toni Bandić iz Gruda i Andrija Dolić iz Prozora / Rame, dok je delegat, Tomislav Čuić iz Tomislavgrada .

Lider Klis će ponovo biti domaćin u ovom kolu, ovaj put u Buturović Polje stiže mostarski Branitelj, domaći su apsolutni favoriti.

Ekipe Brotnjo Čitluka i Rame su favoriti u domaćim duelima sa ekipama, Stoca, odnosno, Troglava 1918.

Na preostale tri utakmice se očekuje nezvjesnost u susretima u Jablanici gdje Turbina ugoščuje Grude, Kamešnica ekipu Tomislava i Bjelopoljac ekipu Neuma.

Srijeda, 29. maj u 17:30 sati:

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga - Posušje , glavni sudija: Marin Suton ( Mostar ), pomoćnici: Toni Bandić ( Grude ) i Andrija Dolić ( Prozor / Rama ), delegat: Tomislav Čuić ( Tomislavgrad ) .

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Stolac , Mario Pejić ( Mostar ), Marijan Ćosić i Darijo Lovrić oba Široki Brijeg, Vinko Begić ( Posušje ).

Podhum kod Livna : Kamešnica - Tomislav , Sandi Ljevo ( Mostar ), Adnan Arfadžan ( Jablanica ) i Anis Kalajdžić ( Mostar ), Marko Jonjić ( Kupres ) .

Buturović Polje : Klis - Branitelj , Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Dominik Jureta i Antonio Čačija oba Livno, Nedžad Pehilj ( Stolac ) .

Jablanica : Turbina - Grude , Ivan Jurič ( Tomislavgrad ), Antonio Marčinko ( Mostar ) i LukaPapac ( Tomislavgrad ), Zdenko Golemac ( Mostar ) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Neum , Jure Delić ( Mostar ), Matej Bevanda ( Čitluk ) i Jozo Jozić ( Mostar ), Almir Miljević ( Konjic ) .

Prozor / Rama : Rama - Troglav 1918 , Sehmin Hakalović ( Konjic ), Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ) i Tomislav Pušić ( Mostar ), Damir Kljajo ( Mostar ) .

Ismet Nimanović

Utrka za prvaka Druge lige FBiH, grupe Jug je neizvjesna skoro od samog početka prvenstva između Klisa iz Buturović Polja i bivšeg premijerligaša ekipe Posušja.

Domaće pobjede Klisa i Posušja, Tomislav u derbiju bolji od Brotnjo Čitluka.

Stranica 12 od 58