5. kolo Premijer futsal liga BiH: Dva derbija, u Mostaru i u Banja Luci

Utakmice 5. kola Premijer futsal lige igraju se u subotu i nedjelju, 21. i 22. novembra, igraju se dva derbija prve četiri ekipe na tabeli.

Kolo otvaraju u subotu 21. novembra derbijem u Banja Luci četveroplasirana ekipe Policajca, 7 bodova i drugoplasiranog čitlučkog Brotnja koji ima dva boda više od Banjalučana . Ovaj derbi je povjeren Sarajlijama, Alemu Bajroviću i Sanelu Hercegliji , treći sudija je Almedin Berilo iz Hrasnice, posmatrač suđenja je Livnjak, Damir Knežević .

Još se u subotu igra utakmica u Livnu između sedmoplasirane domaće ekipe MNK Seljak, 3 boda i petoplasirani
aktuelni prvak FC Salines Tuzla City koji ima tri boda više od Livnjaka .

Drugi derbi u nedjelju u Mostaru igraju višestruki prvak BiH, FC Mostar SG koji je jedini maksimalan , 12 bodova
i GFC Sarajevo koji ima pet bodova manje od Mostaraca . Derbi u Mostaru će suditi , Zoran Soknić i Slavoljub Gogić , oba Istočno Sarajevo i Trebinjac Dušan Berak, posmatrač je Jasmin Smajić iz Kalesije .

U Mostaru se igra još jedna utakmica u dvorani "Bijeli Brijeg" između osmoplasirane ekipe Zrinjski, 3 boda i šestoplasirane ekipe gračaničke Kaskade koja ima tri boda više od domaćeg sastava .

U Gornjem Vakufu /Uskoplju se sastaju dvije posljednjeplasirane ekipe domaće Sloge i tuzlanske ekipe Bosna Kompred koje imaju po tri boda .

Subota , 21. novembar,

Banja Luka : KMF Policajac - MNK Brotnjo u 17:30 sati , SD "Borik", prvi sudija : Alem Bajrović , drugi
sudija : Sanel Heceglija oba Sarajevo , treći sudija : Almedin Berilo (Hrasnica), delegat : Sejfo Sejfović (Sarajevo) , posmatrač suđenja : Damir Knežević (Livno) .

Livno : MNK Seljak - FC Salines Tuzla City u 18:00 sati , SD "Dalibor Perković - Dali " Emil Husković , Dalibor
Mavrak , Vedran Marčinko , Adis Hadrović svi Mostar , Muhamed Bogilović (Sarajevo) .

Nedjelja , 22. novembar ,

Mostar : FC Mostar SG Staklorad - GFC Sarajevo u 18:00 sati , USRC "Mithad Hujdur - Hujka" , Zoran Soknić , Slavoljub Gogić oba Istočno Sarajevo, Dušan Berak (Trebinje) , Risto Ivanović (I. Sarajevo) , Jasmin Smajić
(Kalesija) .

Mostar : HFC Zrinjski - MNK Kaskada u 19:00 sati , SD "Bijeli Brijeg , Farik Kečo i Jasenko Pljevljak oba Sarajevo , Igor Puzović (Travnik) , Tomislav Pervan (Livno ) , Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) .

Gornji Vakuf / Uskoplje : MNK Sloga - MNK Bosna Kompred u 19:00 sati , SD "Gornji Vakuf /Uskoplje" , Željko Dragojević (Banja Luka) , Mirza Zubić (Visoko) , Siniša Ivančević (Banja Luka) , Dragan Mejakić (Banja Luka ), Muamer Čulov (Goražde) .


Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)