Najava, 11. kolo m:tel Prve lige FBiH: Derbi kola u Travniku, u Konjicu lider Jedinstvo

U subotu i nedjelju, 17. i 18. oktobra igraju se utakmice 11. kola m.tel Prve lige FBiH, nakon odigranog 10. kola zbog rezultata ove nepredvidive lige još se više "zakuhalo" što se tiče vodečih ekipa na prvoligaškoj tabeli. Lider TOŠk i bihaćko Jedinstvo imaju po 20 bodova, kakanjski Rudar je napravio pravi posao u prošlom kolu pobjedivši Bratsvo u Gračanici, ima 19 bodova, Vis Simm Bau i Posušje po 18, te Bratstvo i Zvijezda po 16 bodova.

Derbi kola se igra u Travniku, gdje bivši premijerligaš ugoščuje lidera na tabeli ekipu TOŠK - a iz Tešnja. U posljednjih 5 odigranih kola Tešnjaci su zabilježili isto toliko pobjeda, kod kuće, Slaven, 4:0, GOŠK, 2:1, Bratstvo 3:0, na strani, Budućnost, 2:1 i Zvijezda, 3:1, a nisu poraženi punih osam kola, kod kuće, pobjeda protiv Goražda,2:1 i, u 2. kolu remi sa Jedinstvom, 1:1 i remi u gostima protiv Orašja, 2:2. Na na startu su doživljena dva poraza, u 1. kolu kod kuće od Posušja, 0:1 i u Tešnju, kao "gosti" od ekipe Vis Simm Bau, 1:2. Ovaj derbi je povjeren Mostarcu, Draganu Stojiću, uz asistenciju njegovog sugrađanina, Silvija Bubala i Širokobriježanina, Marijana Ćosića, "stroga" kontrola je Sarajlija, Ibrahim Huseinbegović .

Drugoplasirano bihaćko Jedinstvo gostuje konjičkom Igmanu koji je u donjem dijelu tabele, bodovi su prijeko potrebni i jednoj i drugoj ekipi, očekuje se tvrda, teška i neizvjesna utakmicu koju će suditi Sead Nurić iz Gračanice, uz zdušnu pomoć Sarajlija, Edisa Trklje i Harisa Ljuce, a, sve ćo to nadgledati njihov sugrađanin, Tarik Kečo .

Trećeplasirani kakanjski Rudar u domaćem duelu sa ekipom Budućnosti iz Banovića je favorit, koji će vjerovatno novom pobjedom učvrstiti svoju poziciju na tabeli.

Bivši premijerligaš Posušje nakon poraza u Goraždu, kao i Rudar očekuje nova tri boda protiv Oraških labudova, kao i debitanti u ligi ekipa Vis Simm Bau koja će ugostiti ekipu Goražda.

Pretposljednja Čapljina će na čapljinskim Bjelavama biti domaćin Bratstvu iz Gračanice, oba rivala imaju svoje "razloge" za povoljan rezultat.

Derbi začelja se igra u Živinicama gdje domaći Slaven prima u goste ekipu GOŠK - a iz Gabele, dok će Radnik iz Hadžića na svom trevnjaku za rivala imati sedmoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca .

 


Subota, 17. oktobar u 14:30 sati,

Travnik : NK Travnik - NK TOŠK , glavni sudija : Dragan Stojić (Mostar), pomoćnici : Silvio Bubalo (Mostar) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg), 4. sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo), delegat : Matko Jonjić (Kupres), posmatrač : Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo) .

Konjic : FK Igman - NK Jedinstvo, Suad Nurić (Gračanica), Edis Trklja i Haris Ljuca, Benjamin Deljković svi Sarajevo , Zlatan Pavlješević (Lukavac), Tarik Kečo (Sarajevo) .

Kakanj : FK Rudar - FK Budućnost, Filip Antić (Orašje), Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Deni Ćatibović (Sarajevo), Renato Buhić (Mostar), Filip Jelavić (Gabela) .

Čapljina : HNK Čapljina - NK Bratstvo, Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Emir Delić (Zenica) i Tarik Mulasmajić (Tešanj), Mario Pejić (Grude), Adnan Kantić (Sarajevo), Goran Paradžik (Ljubuški) .

Živinice : NK Slaven - NK GOŠK, Haris Halkić (Sanski Most), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Hasan Nanić (Bužim),
Mirza Kazlagić (Cazin), Anto Kobaš (Tolisa), Nermin Paradžik (Goražde) .

 

Nedjelja, 18. oktobar u 14:30 sati,

Hadžići : FK Radnik - NK Zvijezda , Sandi Ljevo (Mostar), Senad Aleta i Mirza Čehaja, Ernis Džemidžić svi Goražde ,
Anel Mujkanović (Zenica), Sead Muratović (Goražde) .

Posušje : HŠK Posušje - HNK Orašje , Emir Spahalić (Mostar), Marko Grebenar (Livno) i Anis Kalajdžić (Mostar), Haris Poprženović (Travnik),Armin Ćerić (Čapljina) Eldis Zukić (Tuzla) .

Tešanj : NK Vis Simm Bau - FK Goražde, Elvedin Topuzović (Tuzla), Elmir Trgovčević (Tuzla) i Edin Zjakić (Bihač), Sanel Silić (Cazin), Halim Stupac (Bihać), Zorislav Nuić (Čapljina) .


Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)