Prvi poraz lidera Olimpika, GOŠK-u samo bod protiv Bratstva

Derbi kola u Kaknju pred 600 gledalaca između domaćeg Rudara i do sada neporažene ekipe sarajevskog Olimpika više nego zasluženo je pripao domaćoj ekipi.

Već na otvaranju utakmice Fahrudin Kovač je svojim golom donio radost domaćim igračima i njihovim navijačima. U 52. minuti Zeba je iz kaznenog udarca poravnao rezultat, da bi Mirza Kovač dvije minute poslije svojim golom doveo Kakanjce ponovo u prednost. U 73. minuti Hrelja je odlučio ovaj derbi za 3:1 i veliko slavlje domaćih.

Prvi pratilac Olimpika bivši premijerligaš GOŠK nije iskoristio kiks Vukova sa Otoke, odigravši na svom travnjaku 1:1 protiv Bratstva iz Gračanice. Domaće pobjede u ovom kolu su zabilježile ekipe, Travnika, Orašja i Radnika, protiv, Zvijezde (3:1), TOŠK -a (3:0) i Budućnosti (2:1).

Čak pola utakmica je završeno bez pobjednika, uz već pomenuti GOŠK, 1:1 su odigrali Slaven protiv Metlleghe BSI i konjički Igman protiv bihaćkog Jedinstva. Bez golova je bilo u Čapljini, između domaće istoimene ekipe i Goražda.

U ovom kolu je postignuto je 20 golova, sudije su pokazale 53 žuta kartona .Ukupno je bilo 1. 740 gledalaca, najviše u Kaknju, 600 .

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK - NK Bratstvo 1:1 (Kulović 75' iz 11m. / Jaganjac 14' ).

Konjic : FK Igman - NK Jedinstvo 1:1 (Omanović 68'/ Nuspahić 90+4' iz 11m.).

Čapljina : HNK Čapljina - FK Goražde 0:0 .

Travnik : FK Travnik - NK Zvijezda 3:1 (Čatić 6' Kadrić 28' Šero 82' / Mahmutović 29') .

Orašje : HNK Orašje - NK TOŠK 3:0 (Vidović 15' iz 11m. Mikić 35' Šarkanović 79' ) .

Živinice: NK Slaven - NK Metalleghe BSI 1:1 (M. Salihović 66' / Tankuljić 44' ) .

Hadžići: FK Radnik - FK Budućnost 2:1 (Mešić 70' Šehić 72 / Smajlović 60').

Kakanj : FK Rudar - FK Olimpik 3:1 (F. Kovač 2' M. Kovač 54' Hrelja 73' /Zeba 52' iz 11m. ) .

6 - Denis Žerić (Goražde), Zajko Zeba (Olimpik), Ognjen Stjepanović (Olimpik),

5 - Dženan Haračić (Metalleghe BSI), Antonio Vidović (Orašje),Husein Poturalić (TOŠK), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač (Rudar), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Vedin Kulović (GOŠK), Maid Jaganjac (Bratstvo), Berin Čatić (Travik),

4 - Lucas Ojeda (Igman), Kenan Šarić (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Kosta Bajić (Bratstvo), Ahmed Hasinović (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost),
Mirnes Salihović (Slaven),

3 - Igor Savić (GOŠK), Ahmed Hasanović (Goražde), Ahmed Šabić, Mile Pehar...

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 12. kola, subota, 02. novembar u 13:30 sati, Bihać : FK Jedinstvo - HNK Čapljina, Gračanica : NK Bratstvo - HNK Orašje, Goražde : FK Goražde - FK Rudar,
Sarajevo : FK Olimpik - NK GOŠK , Banovići : FK Budućnost - NK Slaven, Gradačac :
NK Zvijezda - FK Igman, Jajce : Metalleghe BSI - NK Travnik, nedjelja, 03. novembar u 13:30 sati, Tešanj: NK TOŠK - FK Radnik .