Olimpik "preokretom" do bodova u Gračanici, Tešnjaci ubjedljivi protiv Gabeljana

Lider Olimpik je, iako je prvi dio utakmice pripao domaćoj ekipi Bratstva, 2:0, čudnim " preokretom " u drugom poluvremenu postigao 3 gola, Stjepanović, Džafić, velemajstorski gol i Sadiković, za 2:3.

Već bivši pratilac Vukova sa Otoke, gabelski GOŠK je i pored vodstva u Tešnju, Anes Mašić, 0:1, poražen. U nastavku igre za TOŠK su pogađali, Poturalić 2 puta te Koprivica i Bibić .

Goražde je na svom travnjaku golovima Žerića i Mirkovića slavili rezultatom, 2:0, za drugo mjesto na prvoligaškoj tabeli, još su domaće pobjede ostvarili Čapljina protiv kakanjskog Rudara, 1:0, Hasinović, gostima iz Kaknja na ovoj utakmici je pokazano čak 9 žutih kartona, a domaćim igračima, 5, te Jedinstvo protiv Travnika, 3:1, Budućnost, naspram Orašja, 2:0 i Metalleghe BSI protiv Radnika iz Hadžića, 1:0, golom Haračića.

Jedinu, izuzetno važnu gostujuču pobjedu u ovom kolu je zabilježila ekipa Slavena iz Živinica u Gradačcu, 0:1, Edin Junuzović koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

U ovom kolu je postignut je 21 gol, sudije su pokazale 52 žuta i 2 crvenih kartona .Ukupno je bilo 2. 990 gledalaca, najviše u Tešnju, 400 .

Rezultati,

Gračanica : NK Bratstvo - FK Olimpik 2:3 (Duraković 14' Stojanov 28' / Stjepanović 65' Džafić 84' Sadiković 90' ).

Goražde : FK Goražde - FK Igman 2:0 (Žerić 51' iz 11m.Mirković 60').

Čapljina : HNK Čapljina - FK Rudar 1:0 (Hasinović 10') .

Biha : NK Jedinstvo - FK Travnik 3:1 (Nuspahić 24' iz 11m. Zečević 70' Nuhanović 79' / Kadrić 21' ) .

Tešanj : NK TOŠK - NK GOŠK 4:1 (Koprivica 36' Poturalić 43' 83' Bibić 79' / Mašić 11') .

Gradačac: NK Zvijezda - NK Slaven 0:1 ( Junuzović 60') ušao u 51'

Banovići: FK Budućnost - HNK Orašje 2:0 (Trumić 15' iz 11m. Smajlović 87' ).

Jajce : NK Metalleghe BSI - FK Radnik 1:0 (Haračić 25' iz 11m. ) .

Tabela nakon 11. kola:

1. FK Olimpik 11 8 3 0 21:8 27
2. FK Goražde 11 6 2 3 21:10 20
3. NK GOŠK 11 6 2 3 19:16 20
4. FK Rudar 11 6 1 4 15:9 19
5. HNK Čapljina 11 6 1 4 14:8 19
6. NK TOŠK 11 6 1 4 19:17 19
7. FK Igman 11 6 0 5 11:12 18
8. NK Travnik 11 5 2 4 15:11 17
9. NK Zvijezda 11 4 3 4 16:16 15
10. NK Bratstvo 11 4 1 6 16:18 13
11. NK Jedinstvo 11 4 1 6 14:20 13
12. NK Slaven 11 4 0 7 11:13 12
13. NK Metalleghe BSI 11 3 3 5 13:21 12
14. FK Budućnost 11 2 5 4 17:16 11
15. HNK Orašje 11 3 0 8 12:24 9
16. Radnik 11 2 1 8 9:23 7

Lista strijelaca:

8 golova, Anes Mašić (GOŠK),

6 - Denis Žerić (Goražde), Anes Nuspahić (Jedinstvo),

5- Zajko Zeba, Ognjen Stjepanović (Olimpik), Dženan Haračić (Metalleghe BSI), Husein Poturalić (TOŠK),

4 - Lucas Ojeda (Igman), Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić, Selmir Mahmutović (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Maid Jaganjac (Bratstvo), Fahrudin Kovač, Mirza Kovač (Rudar), Kosta Bajić (Bratstvo), Antonio Vidović (Orašje), Ahmed Hasinović (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost),

3 - Igor Savić (GOŠK), Berin Čatić (Travnik), Ahmed Hasanović (Goražde), Ahmed Šabić, Mile Pehar, Nihad Šero (Travnik)...

 

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 12. kola, subota, 26. oktobar u 14:30 sati, Konjic: FK Igman - FK Jedinstvo, Orašje : HNK Orašje - NK TOŠK, Kakanj : FK Rudar - FK Olimpik, Čapljina : HNK Čapljina - FK Goražde, Travnik : NK Travnik - NK Zvijezda, Živinice : NK Slaven - NK Metalleghe BSI, nedjelja, 27. oktobar u 14:30 sati, Gabela : NK GOŠK - NK Bratstvo, Hadžići: FK Radnik - FK Budućnost.



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)