Liga prvaka 2.kolo, grupe E,F,G,H: Liverpool i Salzburg napravili spektakl sa sedam golova

Odigrano je i preostalih osam utakmice drugog kola grupne faze Lige prvaka u grupama E,F,G i H.

U okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka Liverpool je ugostio na Anfieldu ekipu Red Bull Salzburga. Konačan rezultat utakmice glasio je 4:3, a navijači su imali priliku vidjeti čak sedam pogodaka. Bh. internacionalac  Smail Prevljak nije bio u rosteru ekipe Salzburga.

Redsi su do svoja tri gola došla u prvih 36. minuta utakmice, a mrežu gostiju su pogađali Sadio Mane, Alexandar Robertson i Mohamed Salah, ali su iz gostujuće ekipe uspjeli postići pogodak prije kraja prvog poluvremena, a strijelac gola je bio Hwang Hee-Chan.

U drugom poluvremenu, Salzburg je stigao čak do izjednačenja. Prvo je Minamino smanjio rezultat na 3:2, da bi nevjerovatni Haland postigao pogodak za 3:3 u 60. minuti utakmice. Samo devet minuta kasnije Mohamed Salah je svojim drugim golom donio pobjedu od 4:3 Redsima.

U drugoj utakmici grupe E Napoli i Genk su odigrali utakmicu bez pogodaka, pa je u Belgiji rezultat glasio 0:0.