Liga prvaka: Nevjerovatan rezultat u Londonu

Iako su ostvarili potpuno suprotne rezultate, Dinamo i Crvena zvezda mogu biti zadovoljni nakon izvedbi u večerašnjim utakmicama 2. kola Lige prvaka.

Dinamo je poražen, ali nakon vrlo disciplinovane i pristojne partije na teškom gostovanju protiv favoriziranog Manchester Cityja (2:0).

Zagrebački klub se predstavio u dobrom svjetlu, kao odlično organizovana ekipa u defanzivnom segmentu, međutim engleski prvak je ipak došao do očekivana tri boda. Odbranu gostiju iz Hrvatske probio je Raheem Sterlingu nakon sjajne asistencije Riyada Mahreza u 66. minuti. Konačan skor zaključio je Phil Foden golom u nadoknadi.

Čast da zaigra na Etihadu večeras je imao i bh. reprezentativac Amer Gojak, koji je meč počeo na klupi, ali je ušao umjesto Oršića u 62. minuti. Izet Hajrović nije bio ni na klupi.

Crvena zvezda preokretom je došla do cijelog plijena protiv Olympiakosa. Grci su poveli preko Rubena Semeda u 37. minuti, a izjednačio je Miloš Vulić nakon što je natrčao na jedan “odbijanac” u 63. minuti.

Kad su mnogi pomislili da će meč biti zaključen podjelom bodova, tri minute prije kraja Nemanja Milunović nakon ubačaja Marina iz kornera je poentirao glavom za 2:1, da bi u 90. minuti Richmond Boakye povisio na 3:1 te tako otklonio sve dileme o pobjedniku.

Juventus je lako izašao na kraj sa Bayerom iz Leverkusena. Glatkih 3:0 golovima Higuaina, Bernardeschija i Ronalda za prvu pobjedu Torineza ove sezone u LP. Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za prvaka Italije.

Nevjerovatnim rezultatom završen je okršaj Tottenhama i Bayerna – 2:7 za bavarskog giganta. Iskazao se Serge Gnabry sa čak četiri pogotka.

Rezultati mečeva 2. kola u grupa A, B, C, D:

Grupa A: Real - Briž 2:2 (Ramos 56, Kazemiro 85 - Denis 9, 39), Galatasaraj – PSG 0:1 (Ikardi 52)

Grupa B: Totenhem – Bajern 2:7 (Son 12, Kejn 61 pen- Kimih 15, Levandovski 45, 87, Gnabri 53, 55, 83, 88), Crvena zvezda – Olimpijakos 2:1 (Vulić 63, Milunović 87, Boaći 90 - Semedo 37)

Grupa C: Mančester siti - Dinamo 2:0 (Sterling 66, Foden 90+5), Atalanta - Šahtar 1:2 (Zapata 26 - Moraeš 41, Solomon 90+5)

Grupa D: Juventus – B. Leverkuzen 2:0 (Iguain 17, Bernardeski 66, Ronaldo 89), Lokomotiv Moskva – Atletiko Madrid 0:2 (Feliks 47, Tomas 58).

Večeras su na programu utakmice u grupama E,F,G i H.

Grupa E: Genk – Napoli (18:55), Liverpool – Salzburg (21:00)

Grupa F:  Slavia Prag  - Borussia Dortmund (18:55), Barcelona – Inter (21:00)

Grupa G: RB Leipzig – Lyon (21:00), Zenit – Benfica (21:00)

Grupa H. Valencia – Ajax (21:00), Lille – Chelsea (21:00).