Rezime 8. kolo Prve lige FBiH: Kiksevi vodećg dvojca, Olimpika i GOŠK-a, Goražde nemilosrdno u Hadžićima

Vodeći dvojac Olimpik i GOŠK iz Gabele u odigranom 8. kolu bili su domaćini i apsolutni favoriti u duelima sa ekipa Metalleghe BSI i Zvijezde.


Na Otoci gostujuča ekipa Metalleghe BSI je imala prednost do 87. minute, ali je Stjepanović " spasio " domaćine od prvog poraza, 2:2, prvi pratioc gabelski GOŠK gubio, 0:1, od 26. minute Esmir Hasukič, da bi Igor Savić u 93. minuti donio bod domaćoj ekipi, 1:1 .

Goražde je iznenadilo svoje domaćine u ovom kolu, mada je Radnik golom Kesića u 3. minuti imao prenost. Guzijan i Žerić iz penala su svojim golovima donijeli preokret, 1:2, da pobjedu Goraždana potvrdili Tatar i Huseinspahić za 1:4 i velika tri boda ekipi Goražda .

U derbiju kola u Kaknju domaći Rudar golovima Fahrudina Kovača savladao TOŠK iz Tešnja 2:1, gol za goste je postigao Poturalić.

Slaven i Orašje su zabilježili veoma vrijedne domaće pobjede protiv, Čapljine, 2:0, odnosno, Jedinstva, 2:1, kao i Travnik protiv konjičkog Igmana, 2:1 i
Bratstvo protiv Budućnosti, 3:1 .

U ovom kolu je postignuto je 26 golova, sudije su pokazale rekordnih 60 žutih i 2 crvena kartona .
Ukupno 1. 800 gledalaca, najviše u Kaknju, 600 .

Rezultati,

Gabela : NK GOŠK - NK Zvijezda 1:1 ( Savić 90+3' / Hasukić 26').

Živinice : NK Slaven - HNK Čapljina 2:0 ( Islamović 30' Mašić 39' ).

Travnik : NK Travnik - FK Igman 2:1 (Torlak 16' Šero 31' / Tabaković 87' AG ) .

Gračanica : NK Bratstvo - FK Budućnost 3:1 (Jaganjac 62' 87' Bajić 90+2' / Džinić 87') .

Sarajevo : FK Olimpik - NK Metalleghe BSI 2:2 ( Popović 4' AG, Stjepanović 87' / Haračić 41' Peno 47') .

Orašje : HNK Orašje - NK Jedinstvo 2:1 (Hodžić 16' Vidović 45' iz 11m. / Mujagić 56' )

Hadžići : FK Radnik - FK Goražde 1:4 (Kesić 3' / Guzijan 29' Žerić 37' iz 11m. Tatar 66' Huseinspahić 86' ).

Kakanj : FK Rudar - NK TOŠK 2:1 ( F. Kovač 37' 85' iz 11m. / Poturalić 56' ) .

Tabela nakon 8. kola:

1. FK Olimpik 8 6 2 0 15:5 20
2. NK GOŠK 8 5 2 1 15:9 17
3. FK Rudar 8 5 1 2 10:5 16
4. FK Goražde 8 4 2 2 17:9 14
5. NK Travnik 8 4 2 2 13:7 14
6. HNK Čapljina 8 4 1 3 12:6 13
7. NK Bratstvo 8 4 1 3 10:8 13
8. NK TOŠK 8 4 1 3 12:12 13
9. FK Igman 8 4 0 4 8:10 12
10. NK Zvijezda 8 3 2 3 13:13 11
11. NK Slaven 8 3 0 5 9:9 9
12. FK Budućnost 8 1 4 3 12:12 7
13. NK Metalleghe BSI 8 1 3 4 11:16 6
14. Radnik 8 2 0 6 7:18 6
15. HNK Orašje 8 2 0 6 6:20 6
16. NK Jedinstvo 8 1 1 6 6:17 4

Lista strijelaca:

6 golova, Anes Mašić (GOŠK),
5 - Zajko Zeba, Ognjen Stjepanović (Olimpik), Denis Žerić (Goražde),
4 - Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić (Zvijezda), Milorad Albijanić (Čapljina), Anes Nuspahić (Jedinstvo), Maid Jaganjac (Bratstvo), Fahrudin Kovač (Rudar),
3 - Kosta Bajić (Bratstvo), Berin Čatić (Travnik), Selmir Mahmutović (Zvijezda), Ahmed Isanović (Goražde),Mirza Kovač, (Rudar), Ahmed Šabić (TOŠK), Mile Pehar, (Čapljina), Eldin Trumić (Budućnost), Nihad Šero (Travnik), Dženan Karačić (Metalleghe BSI), .
2 - Kosta Bajić, Stefan Stojanov, Maid Jaganjac (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ), Mirko Vujica (Travnik), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Dario Blagojević (Budućnost),Armin Kapetan (Metalleghe BSI), Lucas Ojeda (Igman), Aleksandar Kitanović, Sadik Škrijelj (TOŠK), Danijel Stojanović (Olimpik), Ahmed Hasinović (Čapljina)...

 

1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost), Senad Tabaković (Travnik) .

Parovi 9. kola, 05. oktobar u 15:30 sati, Banovići : FK Budućnost - FK Olimpik, Konjic :
FK Igman - FK Rudar, Goražde : FK Goražde - NK Slaven, Čapljina : HNK Čapljina - NK Travnik, Bihać : NK Jedinstvo - FK Radnik, Jajce : Metalleghe BSI - NK GOŠK, Gradačac : NK Zvijezda - HNK Orašje, nedjelja, 06. oktobar u 15:00 sati, Tešanj :
NK TOŠK - NK Bratstvo .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)