Najava 7. kolo Prve lige FBiH: Derbi u Gradačcu, gostuje lider Olimpik

Derbi 7. kola igra se u Gradačcu gdje sedmplasirana Zvijezda, 10 bodova ugoščuje lidera sarajevskog Olimpika koji ima šest bodova više od domaće ekipe.

Jedno je sigurno da će stadion Banja " Ilidža " biti dobrano popunjen, Zvijezda je prije početka ovogodišnje sezona bila jedan od kandidata za sami vrh, ali ekipa iz Gradačca nije pružala igre kakve su se od njih očekivale, naroćito u gostima, gdje je poražena od Budućnosti, 0:5 i Bratstva, 0:3 .

Prvi pratilac Olimpika, bivši premijerligaš GOŠK gostuje kod najvećeg razočarenja ekipi bihaćkog Jeinstva koje je na pretposljdnjem mjestu sa svega 4 boda. Bišćani nemaju drugog izbora sem pobjede, ali i Gabeljani imaju silni motiv da povoljnim rezultatom sa ovog gostovanja ostanu u utrci za prvo mjesto.

I u Travniku se igra jedan od derbija gdje se sastaju domaća petoplasirana istoimena ekipa, 10 bodova i trećeplasirani kakanjski Rudar koji ima dva boda više od domače ekipe, dok će četveroplasirani TOŠK (12 bod. ) na noge banovićkoj Budućnosti koja je u zoni ispadanja, 6 bodova.

Šestoplasirana Čapljina koja je u veoma dobroj seriji, očekuje novu pobjedu, ovaj put na svom terenu protiv Radnika iz Hadžića, kao i konjički Igman koji ima dvije vezane pobjede, pa s pravom očekuje na svom terenu protiv Slavena iz Živinica nastavak pobjedničkog niza i napredovanje na prvoligaškoj tabeli.

Bivši premijerligaš Metalleghe je kao Jedinstvo na dnu tabele i na svojoj Piroti nema drugog izbora sem pobjede, protiv gračaničkog Bratstva koje je u seriji od tri uzastopne pobjede .

Desetoplasirano Goražde, 8 bodova je domaćin fenjerašu ekipi Orašja, Goraždani bi pobjedom, koju, naravno očekuju, mirnije ušli u nastavak prvenstvi, dok bi novi poraz oraške Labudove mogao skupo koštati .


Subota, 21. septembar u 15:30 sati,

Gradačac : NK Zvijezda - FK Olimpik , glavni sudija : Sanel Silić (Cazin), pomoćnici :
Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Sahib Smriko (Zenica) , 4. sudija : Dragan Stojić (Mostar), dodatni 5 : Mirza Kazlagić (Cazin), dodatni 6: Josip Martinović (Čapljina), delegat : Željko Soko (Čapljina), posmatrač : Josip Martinović (Novi Travnik) .

Banovići : FK Budućnost - NK TOŠK , Deni Ćatibović, , Edin Redžović i Alen Gluho,
Benjamin Deljković svi Sarajevo, Mato Itrić (Brčko), Fuad Zahirović (Novi Travnik) .

Goražde : FK Goražde - HNK Orašje , Jure Delić (Mostar), Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Silvio Bubalo (Mostar), Semir Sarajkić (Sarajevo), Adnan Kantić (Sarajevo), Boro Matan (Livno) .

Konjic : FK Igman - NK Slaven , Kenan Bajraktarević (Orašje), Josip Vorgić (Domaljevac) i Filip Jarić (Brčko), Darko Gedžić (Brčko), Alen Mujkanović, Muamer Bureković oba Zenica .

Travnik : NK Travnik - FK Rudar , Dario Karačić (Čitluk), Armin Jelin (Mostar) i Edis
Trklja (Sarajevo), Emir Spahalić (Mostar), Armin Ćerić (Čapljina), Jakov Tabak (Tomislavgrad) .

Bihać : NK Jedinstvo - NK GOŠK , Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Čejvanović (Tuzla)
i Emir Delić (Zenica), Mahir Mehmedičević (Gradačac), Frano Klišanin (Livno), Edis Zukić (Tuzla) .

Čapljina : HNK Čapljina - FK Radnik , Mario Pejić (Grude), Oliver Žilić (Vitez) i Mirza Čehaja (Goražde), Antoni Bandić (Grude), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Niko Lacić (Brčko ) .

Jajce : NK Metalleghe BSI - NK Bratstvo , Ilija Živković (Orašje), Marko Brezović (Kostrč) i Mario Grgić (Odžak), Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Berin Pilav (Sarajevo), Željko Perić (Mostar) .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)