Najava 6. kola Druge lige FBiH, grupa Jug: Klis gostuje u Livnu, Neum u Bijelom Polju, Posušje u Stocu

Utakmice 6. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " igraju se u tri termina, subota, 21. nedjelja, 22. i srijeda 25. septembar .

Tri vodeće ekipe Neum, Klis iz Buturović Polja i Posušje u ovom kolu gostuju. Lider Neum će na noge Bjelopoljcu koji je na 8. mjestu, 6 bodova, gosti su favoriti, ali i domaćini će nastojati postiči povoljan rezultat.
Klis će gostovati u Livnu gdje ga čeka domaći Troglav 1918, to će igurno biti zanimljiva utakmica, obje ekipe, posebno Klis, imaju pobjedničke ambicije, kvalitet na na strani gostiju.

Trećeplasirana ekipa Posušje, je jedina uz Neum maksimalna i nadaju se nastavku pobjedničke serije, ova utakmica se igra u srijedu, 25. septembra .

Sedmoplasrani Ljubuški je veliki favorit u domaćem duelu protiv " fenjeraša " ekipe Gruda, dok se u Prozoru / Rami očekuje neizvjesna utakmica u duelu domače Rame i ekipe Brotnjo Čitluk,

Na preostale dvije utakmice sastaju se u Mostaru Branitelj će ugostiti jablaničku Turbinu, a, u Tomislavgradu, domaći Tomislav, koji je loše startovao očekuje treću ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice.

Subota, 21. septembar u 15:30 sati,

Tomislavgrad : Tomislav - Kamešnica , glavni sudija: Dominik Jureta (Livno) , pomoćnici : Goran Kolobara i Anis Kalajdžić oba Mostar ,delegat: Boro Posavac (Gornji Vakuf/Uskoplje) .

Nedjelja, 22. septembar u 15:30 sati,

Ljubuški : Ljubuški - Grude , Oliver Kožul (Široki Brijeg), Denis Limov (Gabela) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Darko Obradović (Stolac) .

Prozor / Rama : Rama - Brotnjo Čitluk , Anel Puce (Mostar) , David Čule (Mostar) i Antonio Marčinko (Kruševo), Gojko Bandić (Grude) .

Livno : Troglav 1918 - Klis , Ivan Jurič, Robert i Mario Tomić oba Tomislavgrad, Anđelko Deljak (Glamoč) .

Mostar : Branitelj - Turbina , Sehmin Hakalović (Konjic), Elmedin Padalović i Said Hakalović oba Buturović Polje - Konjic, Marinko Jelić (Široki Brijeg) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Neum , Emil Husković, Sandi Ljevo i Mrko Blažević svi Mostar, Enes Šljivo (Konjic) .

Srijeda, 25. septembar u 16:00 sati,

Stolac: Stolac - Posušje , Emil Husković, Sandi Ljevo i Marko Blažević svi Mostar, Enes Šljivo (Konjic) .

Slobodan, Sloga ( GV / U ) .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)