Rezime 6. kola Prve lige FBiH: Olimpik neumoljiv, Čapljina "razvalila" Oraške labudove

Lider sarajevski Olimpik je visoko porazio na Otoci bihaćko Jedinstvo, 4:0, Ognjen Stjepanović je pogodio tri puta, a Zajko Zeba iz penala.

Čapljina je gostovala u Orašju, nakon havarije u Kupu, Čapljinci su prosto " rasturili " domaće, 1:5, Mile Pehar i Milorad Albijanić su postigli po 2 gola, a Mile Pehar 1, za domaće Živković, 1:5 .

Na prestale tri subotnje utakmice slavili su domaćini, Bratstvo protiv Zvijezde, 3:0 (Stefan Stojanov 2, Maid Jaganjac 1), Rudar naspram Budućnosti, 2:0( Zukić i Mirza Kovač), dok je Edin Junuzović svojim golom u Živinicama donio tri veoma važna boda protiv Travnika, 1:0 .

Na nedjenljim utakmica, GOŠK i TOŠK su zabilježii domaće pobjede, dok je konjički Igman nakon " iznenađujećeg " domaćeg poraza u Kupu od Radnika, golom Bojana Mihajlovića zabilježio drugu gostujuču pobjedu .

U ovom kolu je postignuta su 22 gola, sudije su pokazale 41 žuti i 4 crvena kartona .
Ukupno 2. 250 gledalaca, najviše u Tešanju, 800 .

Rezultati,

Orašje : HNK Orašje - HNK Čapljina 1:5 (Živković 5'/ Pehar 3' 73' Albijanić 54' 80' Pervan 58') .

Hadžići : FK Radnik - FK Igman 0:1 (Mihajlović 7') .

Gračanica : NK Bratstvo - NK Zvijezda 3:0 (Stojanov 33' 84' Jaganjac 66') .

Kakanj : FK Rudar - FK Budućnost 2:0 (Zukić 81' M. Kovač 87') .

Tešanj : NK TOŠK - NK Metalleghe BSI 2:1 (Šabić 66' Poturalić 84' / Kapetan 42') .

Gabela : NK GOŠK - FK Goražde 2:0 (Mašić 43' Kulović 55')

Sarajevo : FK Olimpik - NK Jedinstvo 4:0 (Stjepanović 29' 45' 57' Zeba 28' iz 11m.).

Živinice : NK Slaven - NK Travnik 1:0 (Junuzović 36') .

Tabela nakon 5. kola:

1. FK Olimpik 6 5 1 0 11:3 16
2. NK GOŠK 6 4 1 1 12:7 13
3. FK Rudar 6 4 0 2 8:4 12
4. NK TOŠK 6 4 0 2 9:8 12
5. NK Travnik 6 3 1 2 11:6 10
6. HNK Čapljina 6 3 1 2 8:4 10
7. NK Zvijezda 6 3 1 2 12:10 10
8. NK Bratstvo 6 3 0 3 7:7 9
9. FK Igman 6 3 0 3 5:7 9
10. FK Goražde 6 2 2 2 8:6 8
11. FK Budućnost 6 1 3 2 9:7 6
12. NK Slaven 6 2 0 4 6:7 6
13. FK Radnik 6 2 0 4 6:10 6
13. Metalleghe BSI 6 1 1 4 9:14 4
14. NK Jedinstvo 6 1 1 4 4:13 4
16. HNK Orašje 6 1 0 5 3:14 3

Lista strijelaca:

5 golova, Anes Mašić (GOŠK),
4 - Vedin Kulović (GOŠK), Kenan Šarić (Zvijezda), Zajko Zeba, Ognjen Stjepanović (Olimpik),
3 - Milorad Albijanić (Čapljina), Denis Žerić (Goražde), Anes Nuspahić (Jedinstvo),
Berin Čatić (Travnik), Ahmed Hasanović (Goražde), Selmir Mahmutović (Zvijezda),
Mirza Kovač (Rudar), Ahmed Šabić (TOŠK),
2 - Kosta Bajić, Stefan Stojanov, Maid Jaganjac (Bratstvo), Dženan Osmanović (Radnik), Salko Jazvin ( Zvijezda ), Fahrudin Kovač, (Rudar), Nihad Šero, Mirko Vujica (Travnik), Mile Pehar (Čapljina), Hasmir Salihović , Mirnes Salihović ( Slaven ), Eldin Trumi, Dario Blagojević (Budućnost), Dženan Haračić, Armin Kapetan (Metalleghe BSI), Lucas Ojeda (Igman),


1 - autogol, Igor Savić, Josip Ereiz (GOŠK), Faris Fejzić, Ermin Mešić (Radnik) , Nidal Ćulov (Goražde) , Marko Matolić (Orašje), Kenan Numanović (Budućnost) .

Parovi 7. kola, 21. septembar u 15:30 sati, Konjic : FK Igman - NK Slaven, Travnik: NK Travnik - FK Rudar, Banovići : FK Budućnost - NK TOŠK, Jajce : NK Metalleghe BSI - NK Bratstvo, Gradačac : NK Zvijezda - FK Olimpik, Goražde : FK Goražde - HNK Orašje, Bihać : NK Jedinstvo - NK GOŠK, Čapljina : HNK Čapljina - FK Radnik .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)