Najava 5. kola Druge lige FBiH, grupa Jug: Derbi u Buturović Polju, Ljubuški u gostima kod Klisa

Sve utakmice 5. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " igraju se u nedjelju, 15. septembra.

Derbi kola se igra u Buturović Polju gdje domaći Klis ugoščuje ekipu Ljubuškog. Nakon dva uzastopna poraza puleni trenera hercegovačkog Hofenheima, Nedima Kudre očekuju pobjedu nad ekipom Ljubuški i povratak u pobjednosnu seriju.

"Vječiti " kandidat za ulazak u prvoligaško društvo Posušje je domaćin ekipi Sloge iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja, domaćini su favoriti i žele da nastave seriju pobjeda u novoj sezoni.

Šestoplasirana jablanička Turbina će ugostiti ekipu Bjelopoljca, domaći imaju bod više od svojih rivala, te bi pobjedom napredovali na drugoligaškoj tabeli, ali i gosti iz Bijelog Polja imaju svoje adute.

Jedan od derbija začelja se igra u Grudama gdje istoimena koja je na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom će ugostiti ekipu Rame, ovo je prilika Gruđanima da zabilježe prvu pobjedu, to isto važi za Kamešnicu koja je pretposljednja i očekuje takođe prvu pobjedu protiv Stoca.

Lider Neum ne bi trabao imati problema na svom terenu protiv Troglava 1918, dok se na utakmici u Čitluku, između domaćeg Brotnja i Tomislava očekuje neizvjesna utakmica.

Nedjelja, 15. septembar u 16:30 sati,

Buturović Polje : Klis - Ljubuški, glavni sudija: Jakov Tabak (Tomislavgrad) , pomoćnici : Luka Papac (Tomislavgrad) i Antonio Čačija (Livno) ,delegat: Ivica Mikulić (Široki Brijeg) .

Podhum kod Livna : Kamešnica - Stolac, Oliver Kožul (Široki Brijeg), Darijo Lovrić (Široki Brijeg) i Matej Bevanda (Čitluk), Mario Kondža (Posušje) .
( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ) , Dženadin Podrum ( Konjic ) .

Grude : Grude - Rama, Jozo Jozić (Stolac), Anis Kalajdžić (Mostar) i Matej Raguž (Stolac), Mihovil Klišanin (Šujica, Tomislavgrad) .

Čitluk : Brotnjo - Tomislav, Adis Šabanović (Mostar) , Armin Đulić (Mostar) i Andrija Dolić (Prozor / Rama), Igor Melher (Mostar) .

Posušje : Posušje - Sloga, Anel Puce (Mostar), David Čule (Mostar) i AntonioMarčino ( Čitluk), Blagoje Soldat (Glamoč) .

Jablanica : Turbina - Bjelopoljac , Emil Husković , Dalibor Mavrak i Tomislav Pušić svi Mostar, Nedžad Pehilj (Stolac) .

Neum : Neum - Troglav 1918, Ivan Jurič, Mario Tomić i Robert Tomić, svi Tomislavgrad , Ivo Karačić (Biletić Polje) .

Slobodan, Branitelj .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)