Najava 6. kola Prve lige FBiH: Bez pravog derbija, ali gotovo svi susreti imaju svoje draži i neizvjesnost

U subotu i nedjelju, 14. i 15. septembra igraju se utakmice 6. kola Prve lige FBiH, mada nema pravog derbija u ovoj više nego neizvjesnoj ligi, skoro svaka utakmica ima svoju interesantnost.

Lider Olimpik je apsolutni favorit u domaćoj utakmici protiv jednog od največih razočarenje bihaćkog Jedinstva, dok prvi pratioc Vukova sa Otoke, Travnik u ovom kolu je gost pretposljednjoj ekipi Slavenu iz Živinica, ovdje se očekuje neizvjesana utakmica, jedni i drugi imaju pobjedničke ambicije, što ovaj susret ćini zanimljivim.

U Gračanici domaće Bratstvo nakon dvije uzastopne pobjede će ugostiti trećeplasiranu Zvijezdu iz Gradačca, koja bez obzira na težak poraz u Banovićima ima iste ambicije borba za sami vrh prvoligaške tabele, dok će Gračanlije sve učiniti da ostvare treću uzastopnu pobjedu.

U Kaknju petoplasirana domaća ekipa Rudara, 9 bodova će ugostiti za tri mjesta niže plasirani Budućnost koja ima 3 boda manje od svog domaćina.

Fenjeraš Orašje u ovom kolu nema drugog izbora pred svojim navijačima, sem pobjede protiv ekipe Čapljine koja ima pravo da se nada pozitivnom rezultatu na ovog teškom i dalekom gostovanju.

Na tri preostale nedjeljne utakmice, GOŠK koji je u prošlom kolu izgubio komšijski derbi u Čapljini ugostit će ekipu Goražda, Gabeljani bez obzira na kiks u duelu sa Čapljinom i dalje imaju premijerligaške ambicije, te očukuju novu domaću pobjedu .

Sa istim ambicijama kao GOŠK, tako i TOŠK iz Tešnja očekuje pobjedu u duelu sa ekipom Metalleghe BSI, dok se u Hadžićima, gdje se sastaju domaći Radnik i konjički Igman će biti neizvjenostan, bez obzira što je Radnik u srijedu u Kupu Konjicu savladao Igman rezultatom, 1:3 .


Subota, 14. septembar u 16:30 sati,

Sarajevo : FK Olimpik - NK Jedinstvo , glavni sudija : Mario Pejić (Grude), pomoćnici : Mirza Čehaja i Admir Hadžiavdić oba Goražde , 4. sudija : Dario Karačić (Čitluk), delegat : Safet Radmilović, posmatrač : Salem Kundo oba Goražde .

Kakanj : FK Rudar - FK Budućnost , Semir Sarajkić, Edin Redžović i Alen Gluho, Deni Ćatibović, Miro Pandžić svi Sarajevo, Boro Matan (Livno) .

Orašje : HNK Orašje - HNK Čapljina , Stipe Kovačević (Tomislvgrad), Ivo Maglica i Stjepan Konta oba Livno, Edin Mujkić (Doboj Istok), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Asmir Budimlić (Bihać) .

Živinice : NK Slaven - NK Travnik , Darko Gedžić (Brčko), Sanel Grljević i Armin Jelin oba Mostar, Kenan Bajraktarević (Orašje), Anto Kobaš (Tolisa), Zorislav Nuić (Čapljina) .

Gračanica: NK Bratstvo - NK Zvijezda , Elvedin Topuzović (Tuzla), Filip Jarić (Brčko) i
Emir Delić (Zenica ), Ilija Živković (Orašje), Eldin Hodžić (Tuzla) , Filip Jelavić (Gabela ) .

Nedjelja, 15. septembar u 16:30 sati,

Gabela : NK GOŠK - FK Goražde, Mahir Mehmedičević (Gradačac), Nisad Ahmetaševi (Gradačac) i Tarik Mulasmajić (Tešanj), Antoni Bandić (Grude), Mario Ivković (Livno), Ermin Halilagić (Sarajevo) .

Hadžići : FK Radnik - FK Igman, Muamer Kurić (Jajce), Almir Huskić (Bugojno) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Ernis Džemidžić (Goražde), Blaženko Dodig (Ljubuški), Sead Muratović (Goražde ) .

Tešanj : NK TOŠK - NK Metalleghe BSI, Mirza Kazlagić (Cazin), Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Mario Grgić (Odžak), Amar Omerdić (Bihać), Seadin Badić (Cazin), Alija Lizde (Mostar) .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)