Najava 4. kola Druge lige FBiH, grupa Jug: Lider Klis u Prozoru protiv Rame, Neum u gostima kod Ljubuškog

Sve utakmice 4. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " igraju se u subotu .

4. kolo Druge lige FBiH, grupa " Jug " je bez pravog derbija, lider Klis gostuje u Prozoru / Rami gdje ga očekuje posljednjeplasirana domaća Rama, drugoplasirana ekipa Posušje je u ovom kolu slobodna.

Trećeplasirana ekipa Ljubuški je najefikasnija ekipa sa 15 postignutih golova, nalazi se na trećem mjestu, u ovom kolu će ugostiti ekipu Neuma koja ima isti broj bodova, 6, kao i Ljubuški. Prije deset dana u duelu istih ekipa u 1. kolu seniorskog Kupa FBiH u
Neumu, Ljubušaci su slavili rezultatom, 1:6 .

Četveroplasirana ekipa Troglav 1918 je favorit u domaćem susretu sa ekipom jablaničke Turbine, a najveće razočarenje je ekipa Tomislava koja je pri samom dnu tabele, bez bodova će ugostiti ekipu Grude koja ima 1 bod na kontu.

U Gornjem Vakufu / Uskoplju sličan duelu igraju domaća Sloga, 1 bod, će ugostiti Kamešnicu koja je bez boda, u Bijelom Polju igra se komšijski derbi koji je i po stanju na tabeli takođe komšijski, sastaju se domaći Bjelopoljac, 9. mjesto i mostarski Branitelj koji je za mjesto više od svog domaćina, obje ekipe imaju po tri boda .

Zanimljiv duel će se odigrati u Stocu gdje domaća istoimena ekipe ugošćuje Brotnjo iz Čitluka .

Subota, 07. septembar u 16:30 sati,

Livno : Troglav 1918 - Turbina , glavni sudija: Emil Husković , pomoćnici : Oliver Kožul ( Široki Brijeg ) , Matej Bevanda ( Čitluk ) i Darijo Lovrić ( Široki Brijeg ) ,delegat: Tomo Kokalović ( Bosansko Grahovo ) .

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Kamešnica , Dominik Jureta ( Livno ), Luka Papac
( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ) , Dženadin Podrum ( Konjic ) .

Tomislavgrad : Tomislav - Grude , Sehmin Hakalović , Elmedin Padalović i Said Hakalović svi Konjic, Anđelko Deljak ( Glamoč ) .

Stolac : Stolac - Brotnjo, Denis Limov ( Gabela ), Adis Šabanović i Marko Blažević oba Mostar , Dražen Mustapić ( Široki Brijeg ) .

Prozor / Rama : Rama - Klis , Goran Kolobara , Marin Suton i Anis Kalajdžić svi Mostar , Marinko Krešić ( Višići ) .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Branitelj , Emil Husković , Dalibor Mavrak i Tomislav Pušić svi Mostar, Vinko Begić ( Posušje ) .

Ljubuški : Ljubuški - Neum , Anel Puce ( Mostar ), David Čule ( Mostar ) i Antonio Marčinko ( Čitluk ) , Almir Čišić ( Mostar ) .

Slobodan, Posušje .



Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)