Rezultati 25. kola Druge lige FBiH, grupa Jug: U Livnu konačna odluka, ko će biti prvak?

U pretposljednjem 25. kolu Druge lige FBiH, grupa Jug lider Klis je visoko porazio ekipu Branitelja rezultatom, 7:0, dok je bivši premijerligaš Posušje golom Marka Jukića zabilježio pobjedu u derbiju kola u Gornjem Vakufu / Uskoplju.

Tako će novog prvaka odlučiti posljednje 30. kolo koje se igra u nedjelju drugog juna. Klis ima 63, a Posušje 62 boda.

Lider Klis je na domaćem terenu za rivala imao ekipu mostarskog Branitelja, 7:0, koji je u Buturović Polje stigao sa samo 9 igrača, Golove za hercegovački Hofenheim su postitigli , Aid Kudra 2, Vila, Ćosić, Šimunović, Kozić, Hakalović. U 78. minuti glavni sudija Drago Tabak je po pravilima preiknuo utakmice jer su Mostarci ostali sa šest igrača na terenu.

Još su domaće pobjede ostvarile ekipe, Brotnjo Čitluka, Turbine, Rame, i Bjelopoljca protiv Stoca, 3:2, Gruda, 1:0, Troglava, 1:0 i Neuma, 4:2, dok je Tomislav upisao gostujuču pobjedu u Podhumu kod Livna, 0:3.

Rezultati:

Buturović Polje : Klis - Branitelj 7:0 ( Vila 13' Ćosić 16' Šimunović 27' Kozić 33' Hakalović 53' A. Kudra 58' 75' ) .

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Stolac 3:2 ( Sabljić 23' Zelenika 63' Rozić 73' / Buzaljko 33' Škrba 68' ).

Jablanica : Turbina - Grude 1:0 ( H. Zukić 88' ).

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga - Posušje 0:1 ( Jukić 31').

Prozor / Rama : Rama - Troglav 1918 1:0 ( Lovrić 17' ) .

BIjelo Polje : Bjelopoljac - Neum 4:2 ( Abazović 19' 50' 65' Smoljo 89' / Perić 56' Kajtazi 66' ) .

Podhum kod Livna : Kamešnica - Tomislav 0:3 ( Bandić 3' 70' Ivić 90+2' ) .


Tabela: 1. Klis 25 20 3 2 68:14 63
2. Posušje 25 20 2 3 69:25 62
3. Tomislav 25 14 3 8 55:28 45
4. Rama 25 13 6 6 59:36 45
5. Neum 25 14 2 9 48:36 44
6. Brotnjo Čitluk 25 11 6 8 36:41 39
7. Sloga 25 11 5 9 43:33 38
8. Bjelopoljac 25 9 7 9 48:40 34
9. Troglav 1918 25 8 5 12 41:47 23 ( - 6 )
10. Kamešnica 25 5 7 13 25:43 22
11. Stolac 25 6 4 15 39:79 22
12. Grude 25 4 6 15 27:46 18
13. Branitelj 25 4 5 16 31:67 17
14. Turbina 25 4 3 18 23:77 15

U ovom kolu postignuta su 24 gola, sudije su pokazale 24 žuta kartona, ukupno je bilo 440 gledalaca, najviše u Buturović Polju 200.

Lista strijelaca:

22 gola, Armin Abazović ( Bjelopoljac, Sloga ), Jure Glavina ( Posušje ), 21 - Babić Stipo ( Rama ), 16 - Amel Bajrić ( Klis ), 13 - Martin Ivanković ( Grude ), 12 - Aid Kudra ( Klis ), Robert Bunoza ( Branitelj ), 11- Josip Stipić ( Tomislav ), 10 - Fahrudin Fazlagić ( Bjelopljac ), Ivan Bešlić ( Posušje ), Mario Budimir ( Rama ), Muamer Vila, Bern Šimunović ( Klis ), Marino Sabljić ( Brotnjo Čitluk ), 9 - Ermin Krvavac ( Neum ), Martin Puljić ( Stolac ), Stipan Tadić ( Tomislav ), 8 - Nermin Bećirović ( Rama ), Filip Čačija ( Troglav ), Haris Džemić ( Branitelj ), Filip Nenadić ( Posušje ), 7 - Pavo Čeko ( Troglav 1918 ), Dominik Begić ( Posušje ), 6 - Vahid Halilović ( Sloga ), Jure Lovrić ( Neum ), Kenan Jazvin ( Bjelopljac ), 5 - Mislav Konjevod, Domagoj Duvnjak ( Troglav 1919 ), Mustafa Šetka ( Bjelopljac ) ..

Parovi, 26. posljednjeg kola, nedjelja, 02. juni u 17:30 sati:

Grude : Grude - Sloga , Posušje: Posušje - Rama , Neum : Neum - Turbina, Tomislavgrad : Tomislav - Bjelopoljac , Stolac : Stolac - Kamešnica, Mostar : Branitelj - Brotnjo Čitluk, Livno : Troglav 1918 - Klis .

Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)