Najava 26. kola Prve lige FBiH: Derbi Jedinstva protiv Olimpika u Bihaću, Orašje u Vrapčićima, Igman u Živinicama

I 26. kolo kao i prethodna donosi dosta uzbuđenja i neizvjesnosti na terenima Prve lige FBiH.

Vodeći dvojac, lider Velež u ovom kolu je domaćin petoplasiranoj ekipi Orašja, dok Vukovi sa Otoke imaju teško gostovanje kod bihaćkog Jedinstva koje je u prošlom kolu doživjelo havariju u Goraždu. Sigurno je da će lider Velež uči u duel sa Oraškim labudovima sa puno opreza, jer u ovoj ligi je sve moguće, dok će Olimpik imati puno teži zadatak " Pod borićima ". U Bihaću će biti u glavnoj ulozi Tuzlak, Elvedin Tpouzović, uz pomoč svog sugrađanina, Mirze Čejvanovića i Brčaka, Filipa Jarića, dok je glavni bos, Čapljinac, Zorislav Nuić.

Lagane zadaće u ovom kolu bi trebali imati Bratstvo u domaćem susretu sa Novim Travnikom i Metalleghe BSI koji gostuje davno otpisanoj visočkoj Bosni.

Derbi začelja se igra u Živinicama, gdje 14- plasirani Slaven, 29 bodova, ugoščuje konjički Igman koji je na 10. mjestu sa 4 boda više od svog domaćina. Ovaj veoma bitan susret za oba rivala povjeren je Sarajlijama, na travnjaku će se najviše pitati, Benjamin Deljković, uz zdušnu pomoć, Emira Zahiragića i Edina Redžovića, dok će to revnosno kontrolisati,Goraždanin, Sead Muratović.

Na čapljinskim Bjelavama domaća Čapljina, 13. mjesto, 30 bodova, igra utakmicu života sa četveroplasiranom Zvijezdom, a glavni svirač je Travničanin, Haris Poprženović, asistenti su mu, Sarajlija, Haris Ljuca i Kuprešanin, Josip Čolić, a Jakov Tabak je kontrolor.

Kakanjski Rudar je domaćin " davljeniku " Vitezu, bivšem premijerligašu svaki bod je zlata vrijedan, ali će se najviše pitati Kakanjci.

Ovo kolo će nedjeljnim susretu u Tešnju završiti trećeplasirani domaći TOŠK i šestoplasirana ekipa Goražda, očekuje se kvalitetna utakmica sa puno golova.

Subota, 11. maj u 17:00 sati:

Mostar: Velež - Orašje, glavni sudija: Ernis Džemidžić ( Goražde ) , pomočnici: Sahib Smriko i Emir Delić, 4. sudija: Azem Karić svi Zenica, delegat: Ekrem Ibreljić ( Fojnica ), posmatrač: Asmir Budimlić ( Bihać ) .

Živinice: Slaven - Igman , Benjamin Deljković, Emir Zahiragić i Edin Redžović svi Sarajevo, Ismet Ibrahimkadić ( Tešanj ), Mario Prusina ( Čitluk ), Sead Muratović ( Goražde ).

Visoko: Bosna - Metalleghe BSI , Kenan Bajrakterević ( Orašje ), Marko Brezović ( Kostrč ) i Mario Grgić ( Odžak ), Ilija Živković ( Orašje ), Renato Buhić ( Mostar ), Boro Matan ( Livno ) .

Bihać: Jedinstvo - Olimpik , Elvedin Topuzović (Tuzla ),Mirza Čejvanović ( Tuzla ) i Filip Jarić ( Brčko ), Mahir Mehmedičević ( Gradačac ), Nazif Kahrić ( Jajce ), Zorislav Nuić ( Čapljina ) .

Kakanj: Rudar - Vitez, Stipe Kovačević ( Tomislavgrad ), Marko Grebenar ( Livno ) i Nermin Mušić ( Mostar ), Edin Mujkić ( Doboj Istok ), Eldin Hodžić ( Tuzla ), Amir Medić ( Ključ ) ,

Gračanica: Bratstvo - Novi Travnik, Dragan Stojić ( Mostar ), Marko Zelenika ( Mostar ) i Josip Vorgić ( Domaljevac ), Emir Spahalić ( Mostar ), Anto Kobaš ( Tolisa ), Mustafa Tabak ( Sarajevo ) .

Čapljina: Čapljina - Zvijezda, Haris Poprženović ( Travnik ), Haris Ljuca ( Sarajevo ) i Josip Čolić ( Kupres ), Jasmin Varupa ( Travnik ) , Frano Klišanin ( Livno ), Jakov Tabak ( Tomislavgrad ) .

Nedjelja, 12. maj u 17:00 sati:

Tešanj: TOŠK - Goražde, Sanel Silić ( Cazin ), Adi Šabić i Edin Zjakić oba Bihać, Haris Salkić ( Sanski Most ), Zlatan Pavlješević ( Lukavac ), Filip Jelavić ( Gabela ) .

Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)