NAJAVA: 21. kolo Druge lige FBiH, grupa Jug - derbiji u Bijelom Polju, Čitluku i Tomislavgradu

U subotu i nedjelju igraju se utakmice 25. kola Druge lige FBiH, grupa " Jug ". Ovo kolo će biti veoma interesantno, jer se igraju tri derbija.

Prvi derbi se igra u subotu 04. maja u Tomislavgradu gdje se sastaju četvroplasirani domaći Tomislav, 33 boda i trećeplasirana ekipa Neuma koja ima pet bodova više od svog rivala.

Lider na tabeli Klis iz Buturović Polja ima teško gostovanje u Bijelom Polju gdje ga očekuje osmoplasirani domaći Bjelopoljac. Bit će to sigurno kvalitetna i neizvjesna utakmica, fudbaleri hercegovačkog Hoffenheima očekuju nastavak nevjerovatne serije, ali i domaći imaju svoje želje...

Prvi pratilac Klisa, Posušje u ovom kolu gostuje u Čitluku kod bivšeg prvaka BiH, ekipe Brotnjo Čitluk koji je na šestom mjestu i na ovoj utakmici će biti kvalitenog fudbala i neizvjesnosti .

Derbi začelja se igra u Stocu gdje se sastaje istoimena domaća ekipa, 12. mjesto, 13 bodova i za jedno mjesto niže na tabeli ekipa Grude koja ima bod manje od Stočana.

"Fenjeraš" jablanička Turbina u ovom kolu je domaćin petoplasiranoj Rami, gosti se nadaju desetoj ovosezonskoj pobjedi, a domaćini trećoj.

Komšijski derbi u ovom kolu se igra u Podhumu kod Livna, gdje će 11-plasirana Kamešnica, 16 bodova ugostiti za dva mjesta bolje plasirane komšije iz ekipe livanjskog Troglava 1918 koji ima 12 bodova više od domaćina.

Gornjevakufska Sloga, 7. mjesto, 31 bod, kao i Rama očekuje desetu pobjedu u domaćem susretu sa mostarskim Braniteljom.


Subota, 04. maj u 17:00 sati

Tomislavgrad: Tomislav - Neum, glavni sudija: Marijo Pejić ( Grude ),pomoćnici: Dario Lovrić ( Široki Brijeg ) i Ivo Maglica ( Livno ), delegat: Damir Kljajo ( Mostar ) .

Stolac: Stolac - Grude, Sehmin Hakalović ( Konjic ), Elvir Čilić ( Jablanica ) i Marko Blažević ( Mostar ), Emir Spahalić ( Mostar ) .

Jablanica: Turbina - Rama, Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ), Toni Bandić ( Grude ) i Marujan Ćosić ( Široki Brijeg ), Tomislav Čuič ( Tomislavgrad ) .

Nedjelja, 05. maj u 17:00 sati,

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Posušje, Ivan Jurič ( Tomislavgrad ), Marin Suton i Tomislav Pušić oba Mostar ), Nedžad Pehilj ( Stolac )

Bijelo Polje: Bjelopoljac - Klis, Jure DElić ( Mostar ), Sandi Ljevo ( Mostar ) i Matej Bevanda ( Čitluk ), Zdenko Raguž ( Čapljina ) .

Podhum kod Livna: Kamešnica - Troglav 1918, Drago Tabak ( Tomislavgrad ), Antonio Čačija ( Livno ) i Luka Papac ( Tomislavgrad ), Vinko Begić ( Posušje ) .

Gornji Vakuf / Uskoplje: Sloga - Branitelj ,Denis Limov ( Gabela ), Adnan Arfadžan ( Jablanica ) i Anis Kalajdžić ( Mostar ) , Mihovil Klišanin ( Šujica ) .

Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)