Printaj ovu stranu

Najava, 19. kolo Druge lige FBiH, grupa, Jug: Dva derbija, Klis gostuje u Čitluku, Posušje u Tomislavgradu

U 19. kolu Druge lige FBiH, grupa, Jug igraju se dva derbija, dvije prvoplasirane ekipe Klis i Posušje, gostuju u Čitluku, odnosno Tomislavgradu.

Lider Klis je gost ćetveroplasiranoj ekipi Brotnjo Čitluka bivšeg prvaka BiH, ovo će biti teško gostovanje za Klišane, očekuje se kvalitetna utakmica, hercgovački Hofenheim očekuje nastavak nevjerovatne serije.

Prvi pratilac Klisa Posušje, također očekuje teško gostovanje u Tomislavgradu,Tomislav, mada su gosti favoriti na papiru, domaćini očekuju povoljan rezultat.

Petoplasirana ekipa Neuma u ovom kolu će ugostiti 12 - plasiranu ekipu Gruda, domaćini očekuju pobjedu sa kojom bi učvrtsili poziciju u vrhu tabele.

Devetoplasirani Bjelopoljac, 25 bodova igra sa šestoplasiranom Slogom iz Gornjeg Vakufa / Uskoplja koja ima tri boda više, sa domaćom pobjedom Bjelopoljci bi bili ispred gornjevakufljana.

Kamešnica, 15 bodova će na svom travnjaku ugostiti četveroplasiranu Ramu iz Prozora / Rame, domaći se nadaju 4 ovosezonskoj pobjedi sa kojom bi bez posebnog opterečenja igrali u nastavku prvenstva.

Predposljednji Stolac ima imperativ pobjede u ovom kolu u domaćem duelu sa ekipom Troglava 1918, dok " fenjeraš" Turbina koja je u najtežem položaju, sa jednom pobjedom, imat će priliku da na svom stadionu zabilježi dugu pobjedu u ovoj sezoni.

Subota, 20. april u 16:30 sati

Čitluk: Brotnjo Čitluk - Klis, glavni sudija: Drago Tabak ( Tomislavgrad ), pomoćnici: Dominik Jureta i Ivo Maglica oba Livno, delegat: Gojko Bandić ( Grude )

Stolac: Stolac - Troglav 1918, Sehmin Hakalović ( Konjic ), Antonio Marčinko ( Čitluk ) i Anis Kalajdžić ( Mostar ), Almir Ćišić ( Mostar ) .

Bijelo Polje: Bjelopoljac - Sloga, Toni Bandić ( Grude ), Oliver Kožul ( Ljuti Dolac ) i
Andrija Dolić ( Prozor / Rama ), Sanin Zukanović ( Mostar ).

Neum: Neum - Grude, Elvir Čilić ( Jablanica ), Adnan Arfadžan ( Jablanica ) i Dalibor Mavrak ( Mostar ), Ivo Karačić ( Biletić Polje ).

Podhum kod Livna: Kamešnica - Rama, Sandi Ljevo ( Mostar), Jure Delić ( Mostar ) i
Matej Bevanda ( Čitluk ), Tomo Kokalović ( B. Grahovo) .

Jablanica: Turbina - Bramitelj, Ivan Jurič ( Tomislavgrad ), Luka Papac ( Tomislavgrad ) i Antonio Čačija ( Livno ) , Marko Jonjić ( Kupres ) .

Tomislavgrad: Tomislav - Posušje, Marin Suton( Mostar ), Mario Pejić ( Grude ) i Josip Čolić ( Kupesr ), Vedran Zovko ( Mostar ) .

Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)