Željo savladao Tuzla City, danas Sarajevo dočekuje Posušje

Željezničar je na stadionu Grbavica u susretu 13. kola Premijer lige BiH savladao Tuzla City rezultatom 2:1.

Domaći su u prednost stigli već u petoj minuti. Bojo je centrirao iz kornera, a Vrhovac postiže gol za 1:0.

Pred sami kraj prvog poluvremena Zdunić postiže novi gol i Željo je imao 2:0 nakon prvih 45 minuta igre. Tuzla je uspjela smanjiti na 2:1 preko Džafića u 67. minuti.

Ekipa Želje je trenutno šesta sa 18 bodova, dok Tuzla zauzima drugo mjesto sa osam bodova više.

Leotar i Borac u Trebinju su odigrali 1:1. Ekipa Leotara do prednosti je stigla u 24. minuti golom Maksimovića. Borac stiže do poravnanja u 47. minuti preko Vušurovića, koji je, čini se, gol postigao iz ofsajd pozicije.

U 70. minuti utakmice došlo je do sukoba, pa i tučnjave između igrača na terenu, a igrač Leotara Perišić je najgore prošao i zaradio drugi žuti karton.

Zanimljivo da je glavni sudija Admir Musić iz Sarajeva pokazao čak 9 žutih i 1 crveni karton igračima Leotara, dok su gosti iz Banje Luke dobili dva žuta kartona.

Prema zvaničnoj statistici sa utakmice omjer u prekršajima bio je 17-14 u korist Leotara.

Momčad Borca je trenutno četvrta sa 18 bodova, dok je Leotar sedmoplasirani sa tri boda manje.

Sloboda je na Tušnju ubjedljivo pobjedila Radnik sa 3:0. Golova nije bilo nakon prvih 45 minuta igre, a onda su Tuzlaci tri puta pogađali mrežu gostiju.

Prvo je Ćivić u 61. minuti doveo domaćina u vođstvo od 1.0, da bi sedam minuta kasnije Maksimović pogodio za 2:0. Konačnih 3:0 postavlja Dženis Beganović u 89. minuti meča.

Sloboda je nakon ove pobjede na sjajnom trećem mjestu sa 20 bodova, dok je Radnik posljednji sa samo sedam.

Danas od 17,00 sati Sarajevo dočekuje Posušje, a Široki Brijeg ekipu Rudara.