Rezultati, 5. kolo Druge FBiH, grupa „Jug Kiks Klisa u Jablanici, Sloga i Čapljina maksimalni

U subotu su odigrane tri utakmice 5. kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“, u Jablanici je odigran komšijski derbi između domaće Turbine i Klisa iz Buturović Polja. Ovaj susret je donio iznenađenje, Klišani su stekli prednost iz penala, Omer Ćosić, da bi Keskin za Turbinu pogodio za konačnih 1:1. Ovim remijem FK Klis je prekinuo sjajnu seriju od devet pobjeda na zvaničnim utakmicama u ovoj sezoni, pet u Kupu u četiri u prvenstvu. Ovo su iskoristile ekipe Čapljine i gornjevakufske Sloge koje su zabilježile domaće pobjede protiv Kamešnice 6:1, odnosno, Gruda 4:1.

Još su dva susreta su završena bez pobjednika, u Prozor / Rami, domaća Rama i Višići su odigrali 1:1, a u pravoj goleadi u Neumu, istoimeni sastav i Ljubuški su odigrali 4:4. Domaće pobjede su ostvarili Stolac protiv Brotnjo Čitluka 3:1 i Troglav 1918 protiv Bjelopoljca 3:0 .

Rezultati,

Jablanica : FK Turbina - FK Klis 1:1 (Keskin /O. Ćosić 11m).

Livno : NK Troglav 1918 – FK Bjelopoljac 3:0 (Čolak 2, Pavić) .

Stolac : NK Stolac – NK Brotnjo Čitluk 3:1 (Stanković 2,Akrapović/Džeba) .

Prozor / Rama : NK Rama - NK Višići 1:1 (Babić/Jeličić AG).

Gornji vakuf / Uskoplje : NK Sloga – NK Grude 4:1 (Agić 2, Zeko, Grubeša/Mikulić) .

Neum : NK Neum – NK Ljubuški 4:4 (Perić 2, Avdić, Sentić/Lauc 2, penali, Bencun, Zelić).

Čapljina : NK Čapljina – NK Kamešnica 6:1 (Mace 4, Miličević, Ljubić/Jozić ) .

Tabela:

1. NK Sloga 5 5 0 21:5 15

2. NK Čapljina 5 5 0 0 18:4 15

3. FK Klis 5 4 1 0 17:5 13

4. NK Stolac 5 3 0 2 9:9 9

5. NK Neum 5 2 2 1 15:9 8

6. NK Troglav 1918 5 2 1 2 6:8 7

7. NK Ljubuški 5 1 3 1 11:11 6

8. NK Brotnjo Čitluk 5 2 0 3 7:12 6

9. NK Rama 5 1 2 2 7:10 5

10. NK Grude 5 1 1 3 7:10 4

11. NK Višići 5 1 1 3 8:11 4

12. NK Kamešnica 5 1 1 3 8:15 4

13. FK Turbina 5 0 2 3 5:12 2

14. FK Bjelopoljac 5 0 0 5 4:23 0

Parovi, 6. kola, subota i nedjelja 25. i 26. septembar u 15:30 sati, Buturović Polje: FK Klis – NK Višići , Bijelo Polje : FK Bjelopoljac - NK Rama, Jablanica : FK Turbina - NK Neum, Ljubuški : NK Ljubuški - NK

Čapljina , Čitluk : NK Brotnjo Čitluk - NK Troglav 1918, Podhum , Livno : NK Kamešnica - NK Sloga , Grude: NK Grude – NK Stolac .

Lista strijelaca,

7 golova,

Azer Kozić (FK Klis), Marsel Mace (NK Čapljina),

5 – Armin Agić (NK Sloga), Admir Avdić (NK Neum),

4 – Frano Posavac (NK Sloga), Jovan Škrba (NK Stolac), Lauc (NK Ljubuški),

3- Davor Ramčić, Vladimir Grubeša (NK Sloga), Ante Pažin (NK Višići), Darijo Ljubić, Josip Miličević (NK Čapljina), Ante Pažin (NK Višići), Robert Stanković (NK Stolac),

2 – Mirnes Jahić , Aid Kudra(FK Klis), Luka Bencun, (NK Ljubuški), Mario Budimir, Stipo Babić (NK Rama), Martin Ivanković, Matej Šimić (NK Grude), Marko Jozić, Pavo Čeko (Kamešnica), Marino Sabljić (NK Brotnjo Čitluk), Armin Abazović (NK Sloga), Ivan Kurbaša (Troglav 1918), Marino Sabljić (NK Brotnjo Čitluk), Ivan Buljubašić (NK Višići),

1 autogol– Viktor Bošnjak (NK Sloga).


Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)