Rezultati, 6. kolo m:tel Prve lige Poraz Igmana u Kaknju, TOŠK- u bod u Travniku, ubjedljivo gračaničko Bratstvo

U subotu u okviru 6. kola odigrano je sedam utakmica m:tel Prve lige FBiH,do ovog kola dvije vodeće ekipe su gostovale, konjički Igman je u Kaknju odigrao susret sa Rudarom, gdje je poražen rezultatom 1:0 golom Vedina Kulovića, dok je tešanjski TOŠK u Travniku odigrao sa istoimenim sastavom 1:1, golove su postigli Fazlić i Delić.

Gračanićko Bratstvo je na svom terenu savladolo ekipu Tomislava 3:0 (Jaganjac, Smajić, Kulovac), kao i gradačaćka Zvijezda protiv Mladosti DK istim rezultatom kao Bratstvo (Fačić, Vidović, Živković). Još su domaće pobjede zabilježile ekipe, Goražda i Budućnost protiv, Gradine 2:1 (Karić, Jolović, odnosno Jedinstva 1:0 (Trumić), Simm Bau i Orašje su podjelili bodove 1:1 (Resić – Mendeš).

Nedjeljni susret je odigran u Gabeli između GOŠK –a i Radnika iz Hadžića, Gabeljani su u 43. minuti preko Dženana Haričića stekli prednost 1:0. U drugom poluvremenu Gabeljani su postigli još jedan gol preko Glibe za treću ovosezonsku pobjedu 2:0, što je četvrta uzastopna pobjeda u prvenstvu i Kupu.

Rezultati,

Kakanj : FK Rudar - FK Igman 1:0 (Kulović).

Goražde : FK Goražde - OFK Gradina 2:1 (Karić, Jolović /Mikić).

Gradačac : NK Zvijezda – FK Mladost DK 3:0 (Fačić, Vidović, Živković).

Gračanica : NK Bratstvo NK Tomislav 3:0 (Jaganjac, Smajić, Kulovac).

GOŠK : NK GOŠK – FK Radnik 2:0 (Haračić, Glibo ).

Travnik : NK Travnik NK TOŠK 1:1 (Fazlić/Delić).

Banovići : FK Budućnost – NK Jedinstvo 1:0 ( Trumić).

Maglaj : BFK Simm Bau - NK Orašje 1:1 (Resić/Mendeš).

Tabela:

1. NK TOŠK 6 4 2 0 12:5 14

2. NK Bratstvo 6 4 1 1 14:6 13

3. FK Igman 6 4 1 1 8:4 13

4. NK GOŠK 6 3 3 0 : 12

5. OFK Gradina 6 3 0 3 13:10 9

6. FK Goražde 6 3 0 3 8:6 9

7. FK Budućnost 6 2 3 1 7:6 9

8. FK Rudar 6 2 3 1 6:8 9

9. FK Radnik 6 2 2 2 5:8 8

10. NK Zvijezda 6 2 1 3 7:5 7

11. BFK Simm Bau 6 1 3 2 8:6 6

12. NK Travnik 6 1 3 2 5:6 6

13. NK Orašje 6 1 3 2 7:10 6

14. NK Jedinstvo 6 2 0 4 7:10 6

15. NK Tomislav 6 1 1 4 6:14 4

16. FK Mladost DK 6 0 0 6 8:21 0

Parovi, 7. kolo, 25. septembar, Bihać : NK Jedinstvo - BFK Sim Bau, Orašje : NK Orašje – NK Rudar, Tomislavgrad : NK Tomislav - FK Budućnost – NK Jedinstvo, Konjic FK Igman - NK Zvijezda, Doboj, Kakanj : FK Mladost – FK Goražde, Hadžići : FK Radnik - NK Bratstvo, Srebrenik : OFK Gradina - NK Travn, nedjelja 26. septembar, Tešanj : NK TOŠK – NK GOŠK. .

Lista strijelaca:

6 golova,

Selmir Mahmutović (NK TOŠK),

3- Ammar Đuderija (FK Goražde), Hrustan Kadrić (NK Jedinstvo), Leo Janković (NK Tomislav), Salko Nargilić (NK Orašje), Elvedin Aletić (NK Bratstvo), Josip Šantić (NK GOŠK), Anel Dedić (FK Mladost), Eldin Fačić (NK Zvijezda), Šefkija Resić (BFK Simm Bau), Semir Dedić (OFK Gradina

2 – Senad Kašić, Sedin Ljuca (FK Igman), Samir Burić, Zvonimir Mikić, Eldin Mehedović (OFK Gradina), Ismet Pendek, Branislav Šer, Elvedin Aletić, Edis Smajić, Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Nihad Šero (NK Jedinstvo), Safet Čago, Vladimir Grahovac (FK Mladost), Stefan Janjić , Adnan Mendeš(NK Orašje), Anel Husić, Armin Vrabac, Eldin Trumić (FK Budućnost), Kenan Delić, Imran Sejmenović (TOŠK), Nijaz Fazlić (NK Travnik), Marko Živković (NK Zvijezda), Dženan Haračić (NK GOŠK),

1 – Amar Sabljica(FK Igman), Idriz Džafić, Adis Goralija, Belmin Čehajić, Enis Sadiković (FK Rudar), Enes Brčkalić, Semir Dedić, Eldin Hasanbegović, Husein Musić (OFK Gradina), Rijad Pljevljak, Amar Mehić, Kenan Handžić (Goražde), Ahmed Hasinović (NK Bratstvo), Josip Bandić, Stipan Križanac, Branimir Šiško (NK Tomislav), Armin Šljivar, Faris Fejzić, Amar Jašarević (FK Radnik)..

Autogol,

1 – Harun Jelovac, Dženan Kišić (FK Mladost), Haris Kulovac (NK Bratstvo).


Ismet Nimanovi

ocijeni
(0 glasova)