Najava, 2. kolo Kupa Federacije BiH Najzanimljivije u Gabeli i Maglaju

U 2. kolu Kupa Federacije BiH učestvuju 24 kluba, od toga učestvuje 16 članova m:tel Prve lige FBiH u takmičarskoj sezoni 2021 /2022 g. te 8 najuspješnijiih klubova pobjednika utakmica 1. kola.

U srijedu 15. septembra igraju se utakmice 2. kola Kupa Federacije BiH, na četiri utakmice sastaju se ekipe iz m:tel Prve lige FBiH, najviše pažnje privlaće susreti u Gabeli i Maglaju, u Gabeli bivši premijerligaš GOŠK će ugostiti jednu od vodećih ekipa u m:tel Prvog ligi FBiH, TOŠK- a, dok će Simm Bau biti domaćin konjičkom Igmanu koji je sjajno startovao i na vrhu je tabele, ove dvije ekipe su se u prošlom kolu m:tel Prve lige sastale u Konjicu, uz pobjedu prvoligaša sa Neretve.

Na preostala dva susreta iz prvoligaškog ranga u Gradačcu domaće Zvijezda je domaćin Radniku iz Hadžića, a prošlosezonski premijerligaš Mladost DK će ugostiti sastav Goražda.

U Siminom Hanu Mladost Kikači, član Druge lige FBiH, „Sjever“ koja je na 9. mjestu za rivala ima OFK Gradinu, dok će drugoplasirana ekipa na drugoligaškom „Sjeveru“ Svatovac biti d omaći gračaničkom Bratstvu.

Kantonalac ZDK – a, zenička Fortuna igra protiv Travnika, Stupčanica koja je na drugom mjestu u grupi II ligi „Centar“ ugoščuje oraške Labudove, hercegovački Hofenheim pred svojim navijaćima će ugostiti banovičku Budućnost, FK Rudar Han Bila je domaćin kakanjskom Rudaru, gornjevakufska Sloga i bivši prvoligaš Čapljina II liga „Jug“ su domaćini bihačkom Jedinstvu, odnosno Tomislavu.

Srijeda, 15. septembar u 16:00 sati,

Gabela: NK GOŠK – NK TOŠK, glavni sudija :Mario Pejić (Grude), pomoćnici: Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Mirza Tičić (Sarajevo) , 4. sudija: Ermin Hadžović (Sarajevo), delegat: Franjo Smoljo (Kupres), kontrolor: Edis Zukić (Tuzla).

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Igman, Suad Nurić (Gračanica), Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Alen Gluho (Sarajevo), Sanel Silić (Cazin), Irfan Budimlić (Cazin), Luka Gašić (Odžak).

Simin Han: FK Mladost (Kikači) – OFK Gradina , Darko Gedžić (Brčko), Mario Grgić (Odžak) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Armin Arnaut (Tuzla), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Muamer Bureković (Zenica ).

Poljice: NK Svatovac – NK Bratstvo , Elvedin Topuzović (Tuzla),Elmir Trgovčević (Tuzla) i Enis Đulović (Tuzla), Edin Osmanović (Kalesija), Mato Itrić (Brčko), Besim Dervišbegović (Orašje).

Zenica: NK Fortuna – NK Travnik, Nihad Ljajić (Sarajevo), Anis Kalajdžić (Mostar) i Sehmin Hakalović (Konjic), Senad Heljić (Sarajevo), Fadil Peco (Mostar),Zikret Kuljaninović (Banovići).

Olovo: NK Stupčanica – NK Orašje, Mahir Mehmedičević (Gradačac), Nisad Ahmetašević (Gradačac) i Eldar Parla (Sarajevo), Amin Efendić (Sarajevo),Nedžad Tanjo (Goražde), Salem Kundo (Goražde).

Buturović Polje: FK Klis – FK Budućnost , Azem Karić (Zenica), Sahib Smriko (Zenica) i Selmin Osmančević (Zenica), Armin Kukić (Bugojno), Muhamed Huzbašić (Fojnica), Husein Terzić (Travnik).

Turbe: FK Rudar (Han Bila ) – FK Rudar(Kakanj) , Drago Tabak (Tomislavgrad),Ivo Maglica (Livno) i Anis Zukić (Sarajevo), Ernad Korman (Bugojno), Miro Pandžić (Sarajevo), Haris Baković (Sarajevo).

Gornji Vakuf / Uskoplje : NK Sloga – NK Jedinstvo ,Ernis Džemidžić (Goražde), Mirza Čehaja (Goražde) i Senad Aleta (Goražde),Aldin Sofić (Zenica),Ivo Karačić (Biletić Polje), Darko Obradović (Stolac).

Čapljina: NK Čapljina - NK Tomislav , Antonio Tomić (Kreševo), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Almir Huskić (Bugojno), Haris Poprženović (Travnik),Ratko Bošnjak (Vitez),Goran Paradžik (Ljubuški).

Gradačac: NK Zvijezda – FK Radnik , Ismet Ibrahimkadić (Tešanj), Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Antonio Marčinko (Čitluk),Franjo Ćulap (Odžak), Esad Kudelić (Bužim), Jasmin Topić (Cazin) .

Doboj Kakanj: FK Mladost – FK Goražde, Deni Ćatibović (Sarajevo), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Marko Blažević (Mostar), Denis Limov(Gabela), Ivan Tolić (Odžak), Mario Perić (Novi Travnik).


Ismet Nimanović

ocijeni
(0 glasova)