Pobjede Francuza i Portugala, danas kreće drugo kolo

Portugal je u Budimpešti u utakmici prvog kola grupe F Evropskog prvenstva savladao Mađarsku rezultatom 3:0.

Duel se igrao pred više od 60.000 navijača, a Portugalci su sve golove dali u zadnjih desetak minuta igra. Selekcija Mađarske se dobro branila protiv favoriziranog Portugala, da bi Guereiro u 84. minuti pogodio za prednost Portugalaca. Ronaldo je u 86. minuti iz penala udvostručio vodstvo, a isti igrač u 93. minuti postavlja konačnih 3:0.

Njemačka je u Minhenu u utakmici prvog kola grupe F Evropskog prvenstva poražena od Francuske rezultatom 0:1.

Bio je ovo derbi prvog kola grupne faze, a Francuska je osvojila tri boda iako je samo četiri puta šutirala prema golu, dok su Nijemci imali 11 pokušaja. Franuzi su do pobjedonosnog gola stigli u 20. minuti i to zahvaljujući autogolu Hummelsa. Njemačka u narednom kolu igra sa Portugalom, dok će Francuska imati nešto lakši zadatak protiv Mađarske.

Danas će na Evropskom započet drugo kolo koje će biti će otvoreno utakmicom između Finske i Rusije u okviru grupe B. Finci su u prvom meču ispisali historiju i došli do prvog trijumfa na Evropskom prvenstvu dok je Rusija je poražena od Belgije. Meč se igra na Gazprom Areni u Sankt Peterburgu sa početkom u 15 sati.

Od 18 sati igra se vrlo bitan meč grupe A između Turske i Velsa u Bakuu. Dva tima nisu slavila u prvom meču i danas je prilika za popravni.

Derbi dana trebao bi biti onaj od 21 sat kada će Italija na svom Olimpicu dočekati Švicarsku i tražiti pobjedu za plasman dalje. Azzurri su slavili nakon fantastične predstave nad Turskom (3:0) i pobjeda večeras bi ih odvela u nokaut fazu.