Rezultati, 21. kolo m:tel Prve lige: Derbi u Kaknju bez golova, GOŠK slavio u Konjicu

Prvi derbi 21. kola m:tel Prve lige FBiH u subotu u Kaknju su odigrali domaći Rudar i Goražde koji je završen nepopularnim rezultatom 0:0.

U Čapljini istoimena domaća ekipa koja se bori za opstanak je savladalu Vis Simm  Bau 3:2, prvo ima utakmice je dvostruki strijelac Sedin Ljuca. Gostujuče pobjede su izvojevali bihačko Jedinstvo u Živinicama 0:3 i GOŠK koji je već u drugoj minuti u Konjicu protiv Igmana golom Tonija Tipurića stekao prednost 0:1, a u posljednjoj minuti utakmice rezervista Nermin Hajdarević je sjajnim golom riješio pitanje pobjednika za 0:2.

Još su domaće pobjede ostvarili Travnik koji je porazio Orašje 3:1 i banovička Budućnost protiv Bratstva 3:0, na nedjeljnim utakmicama u drugom derbiju u Tešnju domaći TOŠK i gradačaćka Zvijezda su odigrali bez pobjednika 1:1, dok je Posušje golom Serdarušića iz 11m. nastavilo pobjednički niz.

Rezultati,

Živinice:NK Slaven-NK Jedinstvo 0:3 (Hadžić 67' Čizmić 68' Ibrišimović 90'),

Čapljina: NK Čapljina-NK Vis Simm Bau 3:2 (Mirković 18'Ljuca 88'  90'/Huseinspahić 65' Mahmutović 81'),

Konjic:FK Igman-NK GOŠK 0:2 (Tipurić 2' Hajdarević 90')  ,

Banovići: FK Budućnost-NK Bratstvo 3:0 (Ibrahimović 27'Islamović 75' Mujarić 87') .

Kakanj: FK Rudar-FK Goražde 0:0 .

Tešanj:NK TOŠK-NK Zvijezda 1:1 (Škrijelj 72'  / Đekić 87').

Hadžići:FK Radnik-NK Posušje 0:1 (/Serdarušić 83' iz 11m.),

Travnik:NK Travnik-NK Orašje 3:1  (Vujica 2' 90' iz 11m.Ćatić 45'/Mioković 6').

16. NK Slaven 21 1 4 16 10:50  7

Parovi, 22. kolo,subota, 17. april u 16:30 sati, Orašje:NK Orašje-FK Rudar, Goražde:FK Goražde-NK Čapljina, Bihać:NK Jedinstvo-NK Travnik, Gračanica:NK Bratstvo-NK TOŠK,  Gradačac:NK Zvijezda-NK Slaven, nedjelja 18. april u 16:30 sati, Žepče: NK Vis Simm Bau-FK Radnik , Gabela:NK GOŠK-FK Budućnost, Posušje: NK Posušje-FK Igman.