Odigrana polufinalna utakmica Kupa BiH: Borac autogolovima došao do ubjedljive pobjede

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine u Banjaluci su se sastali Boeac i Klis, član Druge lige FBiH, grupa „Jug“, već u sedmoj minuti domaći su preko Moraitisa stekli prednost 1:0, prije gola, mladi golman Klišana Armin Cero je sjajno  intervenisao, ali je lopta došla do napadača domaćih koji je pogodio mrežu. U nastavku domaći su preko Ziljkića, Zakarića i Moraitisa imali prlike da povećaju prednost, ali je mladi golman Cero bio na visini zadatka. U 35. minuti , gosti su imalu sjajnu priliku nakon što je Muamer Vila asistirao mladom Aidu Kudri koji je bio sam pred golmanom Bojanom Pavlovićem koji je spriječio poravnanje.  U drugom poluvremenu Muamer Vila je u 52. minuti šutirao preko gola, da bi sedam minuta kasnije mlađani Aid Kudra iz slobodnog udarca, nakon preskakanja lopte Berna Šimunovića, Kudra sjajno šutira za 1:1.

U 69. minuti nakon što je lopta nabačena ka Mehanoviću, a u duelu između njega i Pirije, lopta se odbila u mrežu za 2:1, nakon kornera u 81. minuti Mušinović nespretno reaguje za 3:1, tri minute prije kraja susreta Mehanović gol za konačnih 4:1.

Ovaj susret su obilježile dvije povrede, domaćeg Aleksanda Vojnovića i igrača Klisa mladog Kudru, koji je bio njihov jedan od najboljih igrača na današnjoj utakmici.

Borac-Klis 4:1 (1:0)

Banja Luka, Gradski stadion Banja Luka, glavni sudija:Antoni Bandić (Grude), pomoćnici:Enes Đozić (Sarajevo) i Stefan Tešanović (Istoćno Sarajevo), 4. sudija:Dražen Marić (Bijeljina), delegat:Berin Pilav (Sarajevo), kontrolor suđenja:Slavko Zovkić (Tramošnica). Strijelci:1:0 – Moraitis (7), 1:1 – Kudra (59), 2:1 – Pirija (69) AG, 3:1 – Mušinović (81) AG, 4:1 – Mehanović (87). Žuti kartoni:Uzelac (Borac), Mušinović, Šabanović (Klis).

FK Borac:Pavlović, Uzelac, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Donald (46. Čavić), Vojnović (od 54. Brtan), Subić (od 54.Kujundžić), Meleg (od 67.Šikanjić), Moraitis (od 67.Mehanović), Zakarić.Trener:Marko Maksimović.

FK Klis:Cero,Pirija, Ćosić, Bajramović, Bitevija (od 83.Jahić), Makan, Šehić, Mušinović (od 83.Canović), Šimunović (od 73.A.Kozić), Kudra (od 69.Šabanović), Vila (od 73.Husrep). Trener:Nedim Kudra.