BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava 8. kola Druge lige FBiH

U Srijedu 16. oktobra odigrano je 8. zaostalo kolo Druge lige FBiH, grupe Jug.

U Čapljina NK Čapljina je ugostila FK Klis, Buturović Polje. U 7. minuti Novaković je donio prednost domaćem sastavu, 1:0, u 25. minuti Maid Graho je izjednačio na 1:1, u 52. minuti sjajni Maid Graho dovodi popularne Klišane u prednost. Pažin u 61. poravnava na 2:2, da bi mlađani Mirnes Jahić u 70. minuti donio veliku radost i pobjedu u gostima rezultatom 2:3.

U Stocu NK Stolac, je bio domaćin NK Kamešnici, koji je visoko porazio NK Kamešnicu rezultatom 6:1.

U Prozor-Rami NK Rama bila je domaćin NK Međugorju, NK Rama je pobijedila 3:0.

U Čitluku bivši prvak BiH, NK Brotnjo, savladao je gornjevakufsku NK Slogu rezultatom 3:0. Pogađali su Babić 1’, Čuljak 87’, Pehar 90'+3’.

NK Troglav 1918 je bio domaćin NK Grude, NK Troglav 1918 je  zabilježio vrijednu pobjedu od 3:2.

U Neumu istoimena ekipa, za rivala je imala fenjeraša UŠS Fortunu. NK Neum je pobijedio 4:0.

NK Ljubuški koji je pridnu tabele, ugostio je lidera na tabeli, NK Kruševo. Golom Vasilja, NK Ljubuški je poveo 1:0.

Srijeda, 16. oktobar, u 15:00 sati:

Čapljina : NK Čapljina – FK Klis 2:3 (Novaković 7’ Pažin 61'/Graho 25’ 52’ Jahić 70’),

Jablanica : FK Turbina – NK Višići  (zakazana)

Stolac : NK Stolac – NK Kamešnica 6:1  (Raguž 9’ Stanković 16’ 51’ Škrba 27, Katičić 36’ Puljić/Stanić 18’).

Prozor-Rama : NK Rama – NK Međugorje 3:0 (Sičaja 47’, Petak 57’, Ivić 83’),

Čituk : NK Brotnjo – NK Sloga 3:0 (Babić 1’ Čuljak 87’ Pehar 90'+3’),

Livno : NK Troglav 1918 – NK Grude 3:2  (Suša 41’ Perković 68’ 90'+2'/Bašić 22’ Leko 45’),

Neum : NK Neum – UŠS Fortuna  4:0  (Lovrić 8’, Čamo 19’, Vujnović 34’, 74’).

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Kruševo 1:0 (Vasilj 84’ ).