BiHSportVijesti

Odjava 8. kola Prve lige FBiH

U srijedu 16. oktobra igrale su se utakmice 8. kola Prve lige Federacije BiH.

Petoplasirana ekipa FK Goražde je ugostila NK TOŠK. Ovaj susret je završen nepopularnim rezultato 0:0.

NK Zvijezda  je dočekala FK Radnik iz Hadžića, u 13. i 43. minuti Do Nascimeto je doveo NK Zvijezdu u prednost 2:0.

NK Travnik je bio domaćin FK Radničkom iz Lukavca, pobjedonosni gol za NK Travnik je postigao Žuljević u 90. minuti.

U Srebreniku OFK Gradina je ugostila ekipu FK Tuzla City, u 86. minuti Imamović je donio veliku radost domaćem sastavu.

U Zenici NK Čelik je bio domaćin NK Tomislavu, Zeničani su golovima Horića u petoj minuti i Mašića u 87. minuti savladali NK Tomislav.

Bihaćko Jedinstvo ugošćuje FK G. Rahić, u 12. minuti Harbaš je doveo Bišćane u prednost, 1:0, u 21. minuti Čaušević je izjednačio na 1:1, Marriga Tejeda je u 64. i 68. minuti povećao na 3:1, da bi Mehmedović u 88. minuti postavio konačnih 3:2.

Banovićka Budućnost ugostila je lidera, u 42. minuti Huseinspahić je doveo domaće u prednost 1:0,  tri minute kasnije, Rahimić  je povećao na 2:0, a u 55. minuti Kalesić je smanjio na 2:1.

Rezultati:

Gradačac: NK Zvijezda – FK Radnik (H)  2:0  (Do Nascimento 13’ 43’)

Travnik : NK Travnik – FK Radnički  1:0   (Žuljević 90’)

Zenica : NK Čelik – NK Tomislav 2:0 (Horić 5’ Mašić 87’)

Srebrenik: OFK Gradina – FK Tuzla City 1:0 (Imamović 86’)

Banovići  : FK Budućnost – NK Stupčanica 2:1  (Huseinspahić 42’ Rahimić 45+1'/ Kalesić 55’)

Goražde  : FK Goražde – NK TOŠK  0:0

Bihać : NK Jedinstvo – FK G.  Rahić  3:2  (Harbaš 12’ Stevan Tejeda 64'68'/Čaušević 21’ Mehmedović 88’)