BiHSportVijesti

Odjava 9. kola Druge lige FBiH

NK Kruševo je ugostilo ekipu NK Čapljine, koje je visoko slavio rezultatom 5:1, golove za NK Kruševo su dali Vranjić 14’ Džeba 15’ 83’ Raguž 26’ 63, gol za Čapljince je postigao Pažin u 7’ minuti.

NK Grude je dočekao NK Neum, u 45. minuti Lovrić je doveo Neumljane u prednost, 0:1, da bi Stanko Marić sa dva gola, 51. i 65. minuta doveo NK Grude u prednost 2:1.

Gornjevakufska Sloga je ugostila NK Troglav 1918, koji je u 10. minuti preko Vidovića doveo goste u prednost, 0:1, u 53. minuti Marinčić je izjednačio na 1:1.

NK Međugorje je bio domaćin NK Brotnju, u 10. i 13. minuti Marko Čuljak je doveo NK Brotnjo u vođstvo, 0:2, da bi u 67. i 76. minuti riješio utakmicu postigavši četiri gola, golove za domaće su postigli Planinić, Vasilj i Fetahović.

U Podhumu NK Kamešnica je dočekala NK Ramu, koja je preko Čeke povela 1:0, u 42. i 55. minuti Stipić je doveo NK Kamešnicu u vođstvo 3:0, Josip Ivić je u 56. i 75. minuti smanjio na 3:2.

Višići : NK Višići – NK Stolac 1:2 (Jelavić 80'/Jelavić 37'AG ) Stanković 86’),

Rezultati:

Mostar: NK Kruševo – NK Čapljina 5:1, (Vranjić 14’ Džeba 15’ 83’ Raguž 26’ 63'/Pažin 7’).

Bijelo Polje : UŠS Fortuna – NK Ljubuški 2:5 (Džemić 35’ Behram 81’ /Bebek 8’ 50’ Granić 27’ Milas 71'83’).

Grude : NK Grude – NK Neum 2:1 (Marić 51’ 65'/Lovrić 45’),

Gornji Vakuf- Uskoplje : NK Sloga – NK Troglav 1918 1:2 (Marinčić 53'/Vidović 10’ 81’),

Međugorje : NK Međugorje – NK Brotnjo 3:6 (Planinić 56’ Vasilj 60’ Fetahović 69'/Čuljak 10’ 13’ 67’ 76’ Prskalo 31’ 40 ).

Podhum : NK Kamešnica – NK Rama 3:2 (Čeko 37’ Stipić 42’ 55’ /Ivić 56’ 75’).

Višići : NK Višići – NK Stolac 1:2 (Jelavić 80'/Jelavić 37 (AG), Stanković 86).

Utakmica u Buturović Polju je odgođena između FK Klisa i FK Turbine.

Parovi, 8. kolo, 16. 10. U 15:00 sati:

Čapljina : NK Čapljina – FK Klis, Jablanica : FK Turbina – NK Višići, Stolac : NK Stolac – NK NK Kamešnica, Prozor – Rama : NK Rama – NK Međugorje, Čitluk : NK Brotnjo – NK Sloga,  Livno : NK Troglav 1918 –  NK Grude, Neum : NK Neum – UŠS Fortuna, Ljubuški : NK Ljubuški – NK Kruševo