BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava 7. kola Druge lige FBiH

U  nedjelju su odigrane sve  utakmice 7. kola Druge lige FBiH, grupe jug.

U Gornjem Vakufu – Uskoplju, NK Sloga, je ugostila NK Ramu. Ovaj susret je završen rezultatom 0:0.

U Ljubuškom NK Ljubuški, je ugostio drugoplasiranu NK Čapljinu, koja je preko Cvitanovića u 15. minuti stekla prednost, 0:1, u 42. minuti Bebek je izjednačio na 1:1, u 45'+1’ Novaković je doveo Čapljince u prednost, 1:2, u 74. minuti Ćorić je postavio konačnih 1:3.

U Podhumu kod Livna, Kamešnica je ugostila je  FK Turbinu iz Jablanice. U 43. minuti Stipić je doveo domaće u prednost od 1:0, minutu kasnije, Jozić je povećao na 2:0, Petrović je u 64. povećao na 3:0, u 70. minuti Golić je smanjio prednost Kamešnice 3:1, da bi Stanić u 87. minuti postavio konačnih 4:1.

NK Višići su bili domaćini FK Klisu. U 26. minuti Bunoza je doveo domaće u prednost, 1:0, u 46. minuti Begluk je poravnao na 1:1, u 70. minuti isti igrač je doveo goste u prednost, 1:2, da bi Bunoza u 89. minuti postavio konačnih 2:2.

U Međugorju, NK Međugorje je ugostilo NK Stolac, koji je preko Stanković u 34. minuti stekao prednost, 0:1, 10 minuta kasnije Katičić je povećao prednost za NK Stolac na 0:2, u 61. minuti Stanković je postigao svoj drugi gol za 0:3, da bi Vasilj u 78. minuti postavio konačnih 1:3.

U Grudama NK Grude je domaćin NK Brotnju, već u 3. minuti Pero Džidić je pogodio sopstevnu mrežu za vođstvo NK Gruda,1:0. Već u 10. minuti Mikulić je autogom izjednačio na 1:1, da bi Bašić u 58. minuti doveo NK Grude u prednost, 2:1, Čuljak je u 73. izjednačio na 2:2, da bi Tomas u 82. minuti donio pobjedu NK Grudama, 3:2.

U Bijelom Polju fenjeraš UŠS Fortuna, ugostila je lidera na tabeli NK Troglav 1918, domaći su preko Behrama u 19. minuti stekli prednost, 1:0,  u 79. minuti Duvnjak je izjednačio na 1:1, a Džemić je u 86. minuti donio svojoj ekipe tri boda golom u 86. minuti za veoma važnu pobjedu.

U Mostaru, NK Kruševo je ugostilo NK Neum, u 35. minuti Buntić je postigao autogol za, 1:0, dvije minute kasnije Vranjić je povećao na 2:0, a, u 43. minuti Raguž je povisio na 3:0, u 88. minuti Džeba je postavio konačnih 4:0.

Nedjelja, 29. septembar

Gornji Vakuf – Uskoplje : NK Sloga – NK Rama 0:0

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Čapljina  1:3 (Bebek 42'/Cvitanović 15’ Novaković 45'+1’, Ćorić 74)

Podhum : NK Kamešnica – FK Turbina 4:1 (Stipić 43’ Jozić 44'Petrović 64’ Stanić 87’ / Golić 70’)

Višići: NK Višići – FK Klis 2:2 (Bunoza 26’ 89'/Mirza Begluk 46’ 70’)

Međugorje : NK Međugorje – NK Stolac 1:3 (Vasilj 78'/Stanković 34'61’ Katičić 44’)

Grude : NK Grude –  NK Brotnjo  3:2  (Džidić 3’ (AG), Bašić 58'Tomas 82’ /Miletić 10’ (AG), Čuljak 73’)

Bijelo Polje: UŠS Fortuna – NK Troglav  2:1 (Behram 19'Džemić 86'/Duvnjak 79’)

Mostar : NK Kruševo – NK Neum 4:0 ( Buntić 35’ (AG), Vranjić 37’ Raguž 43’ Džeba 88’)