BiHHercegovinaSportVijesti

FC Mostar SG slavio u Sarajevu u derbiju Premijer futsal lige BiH

U okviru prvog kola Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine, FC Mostar SG na gostovanju kod vicešampiona Bosne i Hercegovine, ekipe GFC Sarajevo slavio je visoku pobjedu 2:5.

Mostar SG je bolje otvorio utakmicu i diktirao igru tokom čitavog poluvremena i na odmor zasluženo otišao sa dva gola prednosti.

Na startu drugog poluvremena vicešampion Bosne i Hercegovine se vraća i poravnava rezultat na 2:2. Do kraja utakmice igrači SG ubacuju u brzinu više i do kraja postižu tri gola za konačnih i zasluženih 2:5.

Dva pogotka za Mostar postigao je Ante Grbešić, a po jedan Marin Suton, Bilal Jelić i Dragan-Edi Marić.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze, ekipa GFC Sarajevo putuje u Gornji Vakuf, a Mostar SG na domaćem terenu dočekuje Željeznicu, novog premijerligaša.