BiHHercegovinaSportVijesti

FK Klis – NK Kamešnica 6:0

U petak, subotu i nedjelju igrale su se utakmice 6. kola Druge lige FBiH, grupe Jug.

Petoplasirana NK Čapljina, rezultatom 5:0, savladala u mjesnom derbiju NK Višiće 5:0.

FK Turbina slavila je protiv Međugorja golom Zukića u 76. minuti.

Prozorska NK Rama je bila domaćin sastavu NK Grude, u 16. minuti Budimir je doveo NK Ramu u prednost od 1:0, u 48.minuti Marić je izjedanačio na 1:1.

U Buturović Polju, FK Klis bio je domaćin NK Kamešnici koju je visoko porazio 6:0. Mehmed Pirija je postigao dva gola, 17. i 66. minuta, Jahić 23’ Baković je u 51. minuti postigao autogol, Graho je u 65. minuti povećao na 5:0, dok je Harun Hebibović u 90. minuti postavio konačnih 6:0.

U Stocu. NK Stolac je ugostio gornjavakufsku NK Slogu. Abazović je u 19. minuti doveo goste u prednost, 0:1, izjednačio je Perić u 47, 1:1, da bi Aid Zukanović u 84. minuti donio tri velika boda NK Slogi.

U Čitluku domaća ekipa NK Brotnjo, bila je domaćin fenjerašu UŠS Fortuni koju je savladala golovima Miličevića i Crnjca 2:0.

Derbi kola je odigran u Livnu, između lidera NK Troglava 1918 i NK Kruševa. Ovaj derbi je završen bez pobjednika, 1:1. Čović je doveo NK Kruševo u vođstvo u 27. minuti, 0:1, da bi Vidović u 71. minuti postavio konačnih 1:1.

Trinestoplasirani NK Neum, je ugostio pretposljednji NK Ljubuški kojeg je savladao 4:1, Lovrić, Sentić 59, Vujnović 62., Leženić 82.

Prozor – Rama : NK Rama – NK Grude 1:1 (Budimir 16'/Marić 48’)

Čapljina : NK Čapljina – NK Višići 5:0 (K. Ćorić 8’, Pažin 34’, L. Ćorić 43’, Bencun 72’, Mikulić 90+3’)

Jablanica : FK Turbina – NK Međugorje 1:0 (Zukić 76’)

Buturović Polje : FK Klis – NK Kamešnica 6:0 (Pirija, 17’ 66’, Baković 51’ (AG), Graho 65’, Hebibović 90’).

Stolac : NK Stolac – NK Sloga 1:2 (Perić 47'/ Abazović 19’ Zukanović 84’)

Čituk : NK Brotnjo – UŠS Fortuna 2:0 (Miličević 61’ Crnjac 90’)

Livno : NK Troglav – NK Kruševo 1:1 (Vidović 71'/Čović 27’)

Neum : NK Neum – NK NK Ljubuški 4:1 (Lovrić 18’, Sentić 59’, Vujnović 62’, Leženih 82'/ Bebek 53’)