BiHSportVijesti

Odigrane utakmice 6. kola Prve lige FBiH

U Goraždu, FK Goražde je ugostilo NK Stupčanicu. Već u 16. minuti Anes Vazda je svojim golom doveo goste u prednost, 0:1. U 45. minuti Vernes Islamagić je izjednačio na 1:1, što je i konačni rezultat.

Banovićka Budućnost je ugostila FK Tuzlu City, ovaj susret je završen nepopularnim rezultatom 0:0.

U Srebreniku OFK Gradina je bila domaćin sastavu FK G. Rahić. U 17. minuti Numanović je pogodio za vođstvo OFK Gradine, 1:0, u 22. minuti Forić je povećao na 2:0.  U 73. minuti Numanović je povećao na 3:0, a Salkanović je u 68. minuti povećao na 4:0, Mehmedagić je u 77. minuti smanjio na 4:1, da bi Salkanović u 85. minuti postavio konačnih 5:1.

Zenički Čelik za rivala je imao FK Radnički koji je golom Alena Muhića u 86. minuti, obezbijedio tri vrijedna boda u Zenici golom Mušića u 86. minuti.

Bihaćko NK Jedinstvo je dočekalo FK Radnika iz Hadžića, u Bihaću Radnik iz Hadžića je golom Ristića u 37.  minuti golom Ristića u došao u prednost , 0:1, što je i konačni rezultat.

U Travniku domaći NK Travnik je ugostio gradačačku NK Zvijezdu i već u 8. minuti Hamza Gasal je donio prednost NK Travniku, 1:0, u 73. minuti Alagić je povećao prednost NK Travnika na 2:0. U 73. minuti Alagić je povećao na 2:0.

Tešanjski NK TOŠK je bio domaćin NK Bratstvu, Bibić je u 20. minuti donio vođstvo NK TOŠK –u, 1:0, Sejmenović je u 51. minuti povećao na 2:0, , Resić u 56. minuti povećao na 3:0, da bi Vilakić u 63. minuti postavio konačnih 3:1.

Subota, 21.09.

Goražde :  FK Goražde –  NK Stupčanica 1:1 (Islamagić 45’ /Vazda 16’)

Banovići: FK Budućnost – FK Tuzla City 0:0

Srebrenik :  OFK Gradina – FK G. Rahić  5:1 (Numanović 17’ 73’  Forić 22 ‘ Salkanović 68’ 85'/Mehmedović 77)

Zenica :FK Čelik – FK Radnički  0:1  ( Mušić 86’)

Bihać : NK Jedinstvo  – FK Radnik (H) 0:1 (Ristić 37’)

Travnik  : NK Travnik  – NK Zvijezda 2:0 (Gasal 8’ Alagić 73’)

Nedjelja, 22. 09.

Tešanj : NK TOŠK – NK Bratstvo 3:1 (Bibić 20’ Sejmenović 51’ Resić 56/Vilakić 63’)

Slobodna ekipa: NK Tomislav