BiHSportVijesti

Počela sezona Premijer lige BiH za rukometašice

Proteklog vikenda počelo je prvenstvo BiH za rukometašice 2024 /2025, učetvuje 9 ekipa.

Pobjeda ŽRK Hadžića u derbiju kola protiv ŽRK Gruda

ŽRK Hadžići : ŽRK Hadžići – ŽRK Grude 27:23

Cazin : ŽRK Krajina – ŽRK Izviđač 34:31

Goražde: ŽRK Goražde – ŽRK  Zrinjski  34:27

Zavidovići : ŽRK Krivaja – ŽRK Borac 27:23

Slobodna ekipa: ŽRK Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje.

10.ŽRK Sloga 0 0 0 0 0:0 0

Parovi, 2. Kolo, ŽRK Borac – ŽRK Zrinjski, ŽRK Grude – ŽRK Goražde, ŽRK Izviđač – ŽRK Sloga, ŽRK Krivaja – ŽRK Krajina, slobodna ekipa, ŽRK Hadžići;

ŽRK Hadžići – ŽRK Grude 27:23 (15:10), KSRC Hadžići, gledalaca : 500, sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla), nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

ŽRK Hadžić: Spiljak, Stojanović 2, Ibrica, Hadiabdić 3, Čahtarević 2, Čajić, Ganić, Halebić 5 (2), Kulić 9(4), Selimović, Sukran 3, Lokvančić, Ermen, trenerica: Alma Ramović;

ŽRK Grude: Mar.Šumelj, Selimić, Mat. Šumelj 7 (5), Marić, Vranješ, Alpeza, Milanović 1(1), Lugonjić 4, Bošnjak 2, Ina, Lovrić 6(3), Vasileva 1, Rešetar, Zajmović 1, trenerica Zlata Zubac;

Utakmica u Hadžićima je počela znatno boljom igrom domaće ekipe koja je iskoristila loš ulazak u utakmicu gostujeće ekipe i povela 3:0. Nakon toga slijedi period nešo bolje igre Gruđanki koje do 19. minute drže priljučak od 1 gola zaostatka. Završnica prvog poluvremena je ponovo pripala domaćim igračicama (15:10).

Drugo poluvrijeme je proteklo u dosta izjednačenoj igri u kojoj su obje ekipe imale svoje mini serije u kojima su postizale po 2-3 gola za domaće igračice, na kraju  su uspjele smanjiti zaostatak sa poluvremena i završiti utakmicu sa 4 gola zaostatka.