BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 3. kola Prve lige FBiH

U subotu na pet utakmica, FK Goražde, FK Budućnost, NK Stupčanica i OFK Gradina slavili u gostima.

U subotu i nedjelju igrale su se utakmice 3. kola Prve lige FBiH, u subotu se igralo pet utakmica, a u nedjelju preostale dvije.

U Bihaću NK Jedinstvo je bio domaćin FK Goraždu koje je golom Berina Alića u 65. minuti doveo FK Goražde u prednost 0:1.

U Gradačcu NK Zvijezda je dočekala OFK Gradinu, koja je u 15. minuti preko Numanovića stekla prednost 0:1, što je i konačni rezultat.

Lukavački FK Radnički je za rivala banovićku FK Budućnost, koja je golom Trumića u 10. minuti povela 0:1. Početkom drugog poluvremena, Budućnost je preko Husića povećala prednost na 0:2, sedam minuta kasnije, isti igrač je povećao prednost Budućnosti na 0:3, pet minuta kasnije, Anel Husić postiže treći go za 0:4. U 70. minuti Almir Omerović postiže gol za FK Radnički za 1:4.

U Tomislavgradu, domaći tim sedmoplasirani NK Tomislav ugošćuje lidera na tabeli NK Stupčanicu, koja je golom Šehića u 89. minuti pobijedila domaći sastav.

FK Tuzla City je bila domaćin četveroplasiranom sastavu NK Bratstvo, Durmiš je u 16. minuti doveo Tuzlake u prednost 1:0.

U nedjelju su se igrale dvije utakmice, posljednjeplasirani FK G. Rahić je dočekao trećeplasiranog tešanjskog NK TOŠK – a, koji je preko Bibića u 40. minuti stekao prednost od 0:1. U 54. minuti Resić je povećao prednost NK TOŠK –a na 0:2. U 68. minuti Mehmedović je smanjio rezultatat na 1:2, da bi isti igrač tri minute kasnije izjednačio na 2:2.

Šestoplasirani NK Travnik koji je odigrao samo jednu utakmicu, igra derbi kola protiv zeničkog NK Čelika, ovaj derbi je odlučio Hamza  Gasal u 87. minuti igre za pobjedu NK Travnika

Bihać : NK Jedinstvo –  FK Goražde 0:1 (Alić 65’ ).

Gradačac : NK Zvijezda – OFK Gradina 0:1 (Numanović 15’).

Lukavac:  FK Radnički  – FK Budućnost 1:4 (Omerović /Trumić 10’ Husić 47’ 54’ 59’)

Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Stupčanica 0:1 (Šehić 89’).

Tuzla : FK Tuzla City – NK Bratstvo 1:0 (Durmiš 16’).

Gornji Rahić  :  FK G. Rahić – NK TOŠK 2:2 (Mehmedović 68’ 71’ /Bibić 40’ Resić 54’).

Travnik : NK Travnik – NK Čelik 1:0 (Gasal 87).