BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 2. kola Prve lige FBiH

U Gračanici NK Bratstvo je ugostilo  NK Tomislava, koji je u 14. minuti poveo 0:1 protiv domaćeg sastava preko Sijamije. U 25. minuti Smajić je izjednačio na 1:1, da bi Kang Albert San u 38. minuti donio prednost NK Tomislavu 1:2. A strijelac prvog gola za Bratstvo je u 71. minuti poravnao na  2:2, da bi Pandžić u 79. minuti postigao gol za pobjedu NK Bratstva od 3:2.

U Banovićima FK Budućnost za rivala je imala FK Radnik iz Hadžića, ovaj susret je završen miroljubivo 1:1, Čergić je u 57. minuti doveo domaće u prednost, da bi Efendić u 80. postavio konačnih 1:1.

U Srebreniku NK Gradina nakon gostujuće pobjedu na startu prvenstva je bila domaćin  NK Travniku, koji je već u 2. minuti golom Markovića stekao prednost, 0:1, a, pet minuta prije kraja Kolenda donosi u 85. minuti pobjedu NK Travniku.

U Zenici NK Čelik je ponovo domaćin, ovaj put  bihačkom NK Jedinstvu, u 16. minuti Međuseljac doveo Zeničane u prednost, 1:0, u 27. minuti Hadžikadunić je izjednačio na 1:1, četiri minute kasnije Smajlović dovodi domaće u prednost, 2:1 .U 52. minuti Hadrović pogađa sopstvenu mrežu za vodstvo NK Čelika, 3:1. U 78. minuti Međuseljac  je postigao gol za 4:1.

U nedjelju FK Goražde je gostovala ekipa FK Tuzla City  NK Tuzly City, ovdje su mreže mirovale.

Olovovska NK Stupčanica nakon pobjede na startu lige u gostima za rivala će imati FK Gornji Rahić, u 16. minuti Karamehmedović je doveo domaće u prednost, 1:0, Mehanović je u 52. i 59. minuti povećao na 3:0, Vazda je povećao na 4:0 u 70. minuti, a, u 88. Bajrić je postavio konačnih 5:0.

Tešanjski NK TOŠK je dočekao NK Radnički, kojeg je savladao 2:0, golovima Pilava u 70. i Sejmenovića u 83. minuti.

Gračanica : NK Bratstvo –  NK Tomislav 3:2 (Edis 25’ 71’ Pandžić 71’ / Sijamija 14’ Kang 38’ ),

Srebrenik : OFK Gradina – NK Travnik 0:2 (Marković 2’ Kolenda 85’ ),

Zenica : NK Čelik – NK Jedinstvo 4:1 (Međuseljac 16’ 78’ Smajlović 31’ Hadrović 52’ AG/Hadžikadunić 27’),

Goražde : FK Goražde –  FK City 0:0 .

Olovo: NK Stupčanica – FK Gornji Rahić 5:0 (Karahmetović 16’ Mehanović 52’ 59’ Vazda 70’ Bajrić 88’ ),

Banovići : FK Banovići – FK Radnik (H) 1:1 (Čergić 57’ /Efendić 80’),

Tešanj :  NK TOŠK – FK Radnički 2:0 (Pilav 70’ Sejmenović 83’).