BiHSport

Haos u Mostaru: Ultrasi se sukobili sa redarskom službom

U toku je mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog, sudija Peljto je u 33, minuti prekinuo meč.

Nakon upotrebe pirotehnike od strane najvatrenijih navijača Zrinjskog popularnih Ultrasa došlo je do sukoba sa redarskom službom, a nekoliko navijača je ušlo i na teren stadiona Rođenih. Najbolji Bh. arbitar Irfan Peljto je sa svojim pomočnicima odlučio da prekine ovaj meč u 33. minuti.

Sudac Irfan Peljto povukao je igrače u svlačionicu nakon incidenta između navijača “Ultrasa” Zrinjskog i redara.

Pauza je trajala 22 minute, a onda su igrači ponovno izašli na teren. Gostujući navijači upozoreni su da će svaki sljedeći incident značiti pražnjenje tribine.

U 37. minuti Šikalo je osvojio jednu loptu na sredini terena i u prvi plan gurnuo Suljića koji nije uspio precizno proraditi Guliashvilija. Nakon nekoliko minuta igre opet je došlo do prekida. Ovaj put zbog spornog transparenta koji je istaknula “Crvena armija”. Nakon pet minuta utakmica je nastavljena.

Već u sljedećem napadu domaći dolaze u vodstvo. Vehabović je uposlio Nermina Haskića, koji je iz blizine matirao Marića za 1:0. Rodili su se i nakon pogotka nastavili napadati. Prvo poluvrijeme produženo je 6 minuta. Ostalo je 1:0.