BiHSportVijesti

Odjava 10. kola Prve lige FBiH

U subotu 19. oktobra igralo se šest utakmica 10. kola Prve lige FBiH. Čelik je igrao u nedjelju 20. oktobra protiv FK Tuzle City.

U ovom kolu igrala su se dva derbija, trećeplasirana OFK Gradina, ugostila je NK Stupčanicu, koja ima isti broj bodova, ovaj derbi je odigran bez golova, 0:0.

Drugi derbi se igrao u Goraždu gdje je FK Goražde igralo protiv lidera na tabeli FK Budućnost. U 6. minuti Kerim Tatar je doveo Goraždane u prednost 1:0, na 2:0 je pogodio Vernes Islamagić, dok je Jamaković u 89. minuti postavio konačnih 3:0.

U nedjelju u Zenici NK Čelik,14 bodova, imao je u gostima NK Bratstvo i slavio 1:0.

Pretposljednja ekipa na tabeli, bihaćko Jedinstvo, 4 boda, bio je domaćin FC Tuzla City, 9 bodova. Već u 3. minuti Hadrović je postigao gol za 1:0. Santos Emmanuel, dvije minute kasnije, povećao je prednost Bišćana na 2:0, što je i konačni rezultat.

U Hadžićima osmoplasirani FK Radnik, ugostio je fenjeraša lukavačkog FK Radničkog. Ristić je u 24. minuti načeo mrežu gostiju, u 25. minuti Efendić je povećao na 2:0, u 27. minuti Ristić postiže go, za dvije minute kasnije isti igrač je povećao na 3:0, u 44. minuti Mušić je smanjio na 3:1, a Bjelonja je postavio konačnih 4:1, u 85. minuti Kavazović je smanjio na 4:2.

Sedmoplasirana gradačačka NK Zvijezda, 7. mjesto dočekala je FK Gornji Rahić, u 8. minuti Mujčić je pogodio mrežu FK G. Rahića, 1:0, u 45'+ 1’ Ćosić je izjednačio na 1:1, da bi Zarić u 60. minuti pogodio na novo vođstvo NK Zvijezda 2:1, Pepić je u 68. minuti povećao na 3:1, da bi Mehmedović u 70. minuti smanjio na 3:2.

U nedjelju, 20. oktobra, u Zenici šestoplasirani FK Čelik je dočekao sastav NK Bratstvo, golom Tabakovića u 48. minuti, domaći su zabilježili pobjedu.

Goražde: FK Goražde – FK Budućnost 3:0 (Tatar 6’ Islamagić 26’ Jamaković 89’)

Srebrenik : OFK Gradina – NK Stupčanica 0:0

Zenica : NK Čelik – NK Bratstvo 1:0 (Tabaković 48’)

Bihać: NK Jedinstvo – FK Tuzla City 2:0 (Hadrović 3’ Santos 5’)

Hadžići : FK Radnik – FK Radnički 4:2 (Ristić 24’ 27’ Efendić 25’ Bjelonja 49'/Mušić 44’ Kavazović 85’)

Gradačac: NK Zvijezda – FK G. Rahić 3:2 (Mujčić 8’ Zarić 60’ Pepić 68’ /Ćosić 45'+1 Mehmedović 70’)

Travnik : NK Travnik – NK Tomislav 0:0