BiHHercegovinaSportVijesti

Odjava 10. kola Druge lige FBiH

U subotu 19. okobra igrala se jedna utakmica, NK Čapljina je ugostila FK Turbinu, susret je zavšen rezultatom 0:0.

U nedjelju su odigrane preostale utakmice.

U Stocu, NK Stolac dočekao je FK Klis, u 10. minuti Mirnes Jahić je doveo FK Klis u prednost, 0:1, u 40. minuti isti igrač Jahić je povećao prednost FK Klisa na 2:0, u 57. minuti Puljić je pogodio za 1:2, Škrba je u 78. pogodio za 2:2, a, dvije minute kasnije postigao je još jedan gol, za vođstvo ekipe NK Stolac, 3:2, da bi Marić povećao na 4:2.

U Prozor-Rami NK Rama, ugostila je pretposljenju ekipu NK Višići, ovaj susret je završen bez golova 0:0.

NK Brotnjo je bio domaćin NK Kamešnici. Miličević je u 45. minuti doveo NK Brotnjo u prednost 1:0, u 47. minuti izjednačio je Stanić 1:1, u 62. minuti Čuljak je vratio vođstvo NK Brotnju 2:1, da bi Stanić postigao i drugi gol za 2:2.

U Livnu NK Troglav 1918, 1. mjesto, za rivala u ovom kolu je imao NK Međugorje, 12 bodova, u 8. minuti Sabljić je doveo NK Međugorje u prednpst 0:1, dva minuta kasnije Šakić je izjednačio na 1:1, Vinko Duvnjak je u nastavku postigao tri gola, 54’, 66’, 73’, za 4:1.

NK Neum ugostio je gornjevakufsku NK Slogu. U 60. minuti Reiz Ago je doonio vođstvo NK Slogi, 0:1.

U Ljubuškom NK Ljubuški, 14. mjesto je domaćin ekipi NK Grude, 7 mjesto, u 37. minuti Luka Bebek je doveo domaće u prednost, u 40. minuti Toni Tomas je izjednačio na 1:1, Marić je doveo NK Grude u 40. minuti, 1:1, Marić u 68. je doveo NK Grude u prednost, 1:2, da bi Bašić u 75. povisio na 1:3.

Subota , 19.10. 2024. u 14:30 sati

Čapljina : NK Čapljina – FK Turbina 0:0

Nedjelja, 20.10. 2024. u 14:30 sati

Stolac : NK Stolac – Klis 4:2 (Puljić 57’ Škrba 78, 80'Marić 90’ /Jahić 10’ 40’)

Prozor-Rama : NK Rama – NK Višići 0:0

Čitluk : NK Brotnjo – NK Kamešnica 2:2 (Miličević 45’ Čuljak 62'/Stanić 47’ 69’)

Livno : NK Troglav – NK Međugorje 4:1 (Šakić 10’ Duvnjak 54’ 66’ 73’ / Sabljić 8’)

Neum : NK Neum – NK Sloga 0:1 (Reiz Ago 60)

Ljubuški : NK Ljubuški – NK Grude 1:3 (Bebek 37’ /Tomas 40’ Marić 68’ Bašić 75’)

Mostar : NK Kruševo – UŠS Fortuna (ZAKAZANA)

Naredno kolo, 27. oktobar, u 13:30 sati

Bijelo Polje: UŠS Fortuna – NK Čapljina, Grude : NK Grude – NK Kruševo, Gornji Vakuf-Uskoplje : NK Sloga – NK Ljubuški, Međugorje : NK Međugorje NK Neum;

Podhum : NK Kamešnica – NK Troglav 1918, Višići : NK Višići – NK Brotnjo, Buturović Polje : FK Klis – NK Rama, Jablanica : FK Turbina – NK Stolac;