BiHSportVijesti

Odjava, 9. kola Prve lige FBiH

U subotu i nedjelju su odigrane utakmice 9. kola Prve lige FBiH.

U Lukavcu  FK Radnički je ugostio gradačačku NK Zvijezdu, u 45’ +2’, Azer Kozić  je doveo NK Zvijezdu u prednost, 0:1. U 54. minuti Buišić je povećao prednost 0:2, Devedžić je u 76. minuti postavio konačnih 1:2.

FK Radnik iz Hadžića je bio domaćin FK Goražda, u 12. minuti Ristić je doveo u prednost, 1:0, u 32. minuti Hukić je pogodio za 2:0, a Muslić je smanjio na 2:1. Ristić je u 53. povećao na 3:1 Efendić u 60. pogađa za 4:1, a Šarić u 66. pogađa za 5:1.

U Tomislavgradu,  NK Tomislav je dočekao fenjeraša bihaćko NK Jedinstvo, domaći su slavili rezultatom 3:0.

FK Tuzla City je bio domaćin FK Čeliku, i već u drugoj minuti FK Tuzla CitY je golom Durmiša povela, 1:0, sedam minuta poslije Rašević je poravnao na 1:1. U 18. minuti Husejinović je ponovo doveo Tuzlake u prednost, 2:1, da bi Popović u 40. minuti izjednačio na 2:2.

Gračaničko NK Bratstvo domaćin je bio OFK Gradini, u 7. minuti Vasiljević pogodio za 1:0,  u 43. minuti Smajić je povećao na, 2:0, a u nadoknadi izgubljenog vremena Vilakić je 45'+1’ povećao na 3:0. U drugom poluvremenu, u 48. minuti Baltić je smanjio na 3:1, a Salkanović je u  84. minuti postavio konačnih 4:2.

FK Gornji Rahić je za rivala imao OFK Gradinu, Gasal je u 13. minuti doveo NK Travnik u vođstvo, 0:1, u 78. minuti Mehmedović je izjednačio na 1:1.

Tešanjski NK TOŠK  je ugostio banovćku FK Budućnosti, koja je preko Eldina Trumića u posljednjim trenucima prvog poluvremena došla u prednost, 0:1, Aletić je 81. minuti  postavio konačnih 0:2.

Rezultati:

Lukavac: FK Radnički – NK Zvijezda 1:2 (Devedžić 76'/Kozić 45+2’ Buišić 54’),

Hadžići : FK Radnik (H) – FK Goražde 5:1  (Ristić 12’ 53’ Hukić 32’ Efendić 60’ Šarić 66'/Muslić 45’ +1’),

Tomislavgrad: NK Tomislav – NK Jedinstvo 3:0  (Šiško 55’ Kang Albert San 73’ Koprčina 87’) .

Tuzla  :  FK Tuzla City – NK Čelik  2:2 (Durmiš 2’ Husejnović 18'/Rašević 9’ Popović 40’).

Gračanica : NK Bratstvo – OFK Gradina 4:2 (Vasiljević 7’ Smajić 43’ Vilakić 45+ 1’ Jaganjac 69’ /Baltić 48’ Salkanović 84’).

Gornji Rahić : FK G. Rahić – NK Travnik 1:1 (Mehmedović 78'/Gasal 13).

Tešanj  : NK TOŠK – FK Budućnost 0:2 (Trumić 45'+1’ Aletić 81’).