BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava 7. kola Prve lige FBiH

U subotu 28. septembra odigrano je šest utakmica, u nedjelju 29. septembra jedna.

Gradačačka NK Zvijezda je bila domaćin FK Goraždu, u 41. minuti Armin Mujčić je doveo NK Zvijezdu u prednost, 1:0,u 86. minuti Pepić je povećao na 2:0, u 90’ + 1’ Bašić je postavio konačnih 2:1.

Hadžićki FK Radnik je ugostio NK Travnik, tek u 50. minuti FK Radnik je preko Aldina Efendića stekao prednost, 1:0, što je konačnih 1:0.

FK Radnički iz Lukavca je ugostio fenjaraša bihaćko NK Jedinstvo, u 25.minuti iznenađenje, bihaćko Jedinstvo je golom Mariaga povelo 0:1, u 70. minuti Adutović je izjednačio na 1:1.

NK Tomislav iz Tomislavgrada za rivala je imao  FK Gradinu, koji je prvi postigao gol u ovom kolu preko Anrdre Christiana de Souze u 10. minuti za vođstvo domaćih 1:0, u 64. minuti Radoš je pogodio za domaće za 2:0, u 77. minuti Kang Albert San je u 77. minuti povećao na 3:0. Konačnih 3:1 u 84. minuti za FK Gradinu gol je postigao Numanović.

Gračaničko NK Bratstvo na svom terenu je ugostio banovćku FK Budućnost, u 40. minuti Mahir Rahimić je doveo goste u prednost u 40. minuti.

U Gornjem Rahiću,  FK G. Rahić je ugostio će NK Čelik, u 37. minuti golom Softića FK G. Rahić je stekao prednost, strijelac Softić, u 80. minuti isti igrač je pogodio za vrijedu pobjedu FK G. Rahića za 2:0.

Lider na tabeli olovska Stupčanica, dočekala je NK TOŠK, ovo je ujedno derbi ovog kola, tek u 68. minuti Kemal Mujarić je doveo lidera u prednost, 1:0, Bajrić je u 79. minuti povećao na 2:0, da bi Karahmetović u 90’ +2’ postavio konačnih 3:0.

Gradačac : NK Zvijezda – FK Goražde 2:1 (Mujčić 41’ Pepić 86’ / Bašić 90+1’)

Hadžići : FK Radnik (H)-NK Travnik 1:0 (Efendić 50’)

Lukavac : FK Radnički – NK Jedinstvo 1:1 (Dautović 70’  /Mariaga u 24’)

Tomislavgrad : NK Tomislav – OFK Gradina 3:1 (Andre Christian 10'Radoš 64’ Kang Albert San 77'/Numanović 84’)

Gračanica : NK Bratstvo – FK Budućnost 0:1 (Rahimić 40’)

Olovo : NK Stupčanica – NK TOŠK 3:0 (Mujarić 68’ Bajrić 79’ Karahmetović 90+2’)

Gornji Rahić : FK G.  Rahić – NK Čelik 2:0 (Softić 37’ 80’)