BiHHercegovinaSportVijesti

Poluvrijeme: Po dva gola na obje strane u Konjicu

Prvo poluvrijeme utakmice između Igmana i GOŠK-a donijelo je dinamičnu igru s puno prilika i četiri postignuta gola, rezultat je 2:2.

Igman je poveo već u 10. minuti kada je Herić sjajnim udarcem pogodio suprotni ugao nakon povratne lopte Mešića, donijevši prednost domaćinu. Igman je nastavio kontrolirati igru i stvarati šanse, ali gosti su uspjeli izjednačiti u 17. minuti. Gogić je ubacio s lijeve strane, a Novaković je iz blizine postigao gol za 1:1, iskoristivši smušenost odbrane domaćih.

Ipak, Igman je brzo odgovorio i vratio vodstvo u 23. minuti. Šehić je ubacio loptu, Šuta ju je odbio do Herića, koji je majstorskim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za 2:1. Karić, golman GOŠK-a, nije imao šanse da zaustavi ovaj precizan udarac.

Pred kraj prvog poluvremena, gosti su ponovno izjednačili. U 42. minuti, nakon greške odbrane Igmana, konkretno Buturovića, Ljukovac je dodao loptu Šroleru, koji je šutirao u prvi ugao i postigao svoj prvijenac u dresu GOŠK-a za 2:2.

Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme, koje je obilovalo uzbudljivim trenucima i dobrim potezima obje ekipe.