BiHSportVijesti

Odigrane utakmice 5. kola Prve lige FBiH

U Travniku NK Travnik je ugostio FK Goražde, u 76. minuti Đuderija je svojim golom donio pobjedu FK Goraždu 0:1.

U Gradačcu NK Zvijezda je bila domaćin  NK Jedinstvu, u 70. minuti Pepić je postigao  vodeći gol 1:0, što je i konačni rezultat.

U Hadžićima FK Radnik je ugostio zenički NK Čelik, Šehić je doveo NK Radnik u prednost u 30. minuti 1:0, u 48. minuti Međuseljac je postavio konačnih 1:1.

U Lukavcu fenjeraš FK Radnički je za rivala imao  OFK Gradinu, u 26. minuti Baltić je doveo OFK Gradinu u prednost u 26’ minuti, četiri minute kasnije, Omerović je izjednačio na 1:1. Slaven Stjepanović je u 45. minuti doveo goste u prednost, 1:2. U 54. minuti Numanović povećava na 1:3, u 57. minuti Stjepanović postavlja konačnih 1:4 .

U Gračanici NK Bratstvo je bilo domaćin NK Stupčanici, Smajić je u 42. minuti doveo NK Bratstvo u prednost 1:0, što je i konačni rezultat.

U Tomislavgradu NK Tomislav očekuje pobjedu na domaćem terenu protiv FK Budućnosti, u 13. minuti Radoš je pogodio za domaće, 1:0, u 37. minuti Saletović je izjednačio na 1:1.

Travnik : NK Travnik – FK Goražde 0:1 (Đuderija 76’)

Gradačac: NK Zvijezda – NK Jedinstvo 1:0 (Pepić 69’)

Hadžići :   FK Radnik (H) – NK Čelik 1:1 (Šehić 30'/ Međuseljac 48’)

Lukavac : FK Radnički – OFK Gradina 1:4  (Omerović 30'/ Baltić 26’, Stjepanović 45’ 57’ Numanović 54’)

Gračanica : NK Bratstvo  – NK Stupčanica 1:0 (Smajić 41’)

Tomislavgrad  : NK Tomislav  – FK Budućnost 1:1 (Radoš 13’ /Saletović 37’ ).

Tuzla : FK Tuzla City  – NK TOŠK   (igra se 16. septembra)