BiHSportVijesti

Sjajni Damir Džumhur se plasirao u finale turnira u Istanbulu!

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u finale Challenger turnira koji se igra u Istanbulu.

Sarajlija je u polufinalu nadigrao Holanđanina Jaspera De Jonga sa 2:1, po setovima je bilo 2:6, 7:5 i 7:6 (9:7).

U prvom setu Damir je djelovao dekoncentrisano pa je osvojio svega dva gema. U drugom je viđena velika borba, oba su tenisera griješila i gubila servise, ali je naš teniser bio mnogo bolji i set je pripao njemu.

Treći odlučujući set odveo nas je u tie brake u kojem je opet Džumhur bio spretniji i na kraju je slavio veliku pobjedu za plasman u novo finale.

Protivnika u sutrašnjem finalu saznat će nešto kasnije nakon duela između Hamada Međedovića iz Srbije i Španca Martina Landalucea.

Sasvim sigurno da će ovaj rezultat Damira dodatno popraviti na novoj ATP listi s obzirom da je prošlog mjeseca već osvojio jedan turnir.