BiHSportVijesti

Poluvrijeme: Nizozemska – Bosna i Hercegovina 2:1

Završeno je prvo poluvrijeme u Eindhovenu na utakmici prvog kola Lige nacija Lige A između selekcija Nizozemske i Bosne i Hercegovine.

Nakon prvog poluvremena rezultat na semaforu je 2:1 za Nizozemce.

Počelo je dobro za Nizozemce koji su poveli već u 12. minuti rezultatom 1:0.

Nakon jedne odbijene lopte Zirkzee je šutirao glavom, Vasilj loše procijenio loptu i to je bilo 1:0.

Odgovor Zmajeva stiže u 27. minuti nakon sjajne akcije.

Huseinbašić je fenomenalno proigrao Demirovića koji prima loptu među štoperima Nizozemske i plasira loptu u mrežu za 1:1 i slavlje napih igrača i navijača i Eindhovenu.

Do kraja prvog poluvremena izdvajamo i prečku za domaćine, šutirao je Reijnders, ali sreća je bila na našoj strani.

Ipak u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Reinders je prošao kao brzi voz pored naše odbrane i pogodio za 2:1.

Dodajmo da Bosna i Hercegovina ima veliku podršku sa tribina u ovoj utakmici, dosta naših navijača je stiglo u Eindhoven.

Reprezentacije su susret počele u sastavima:

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Katić, Barišić, Gazibegović, Tahirović, Mujakić, Gigović, Dedić, Huseinbašić, Demirović, Džeko.

Nizozemska: Verbruggen, Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Ake, Schouten, Reijnders, Gravenberch, Simons, Zirkzee, Gakpo.