HercegovinaSportVijesti

Domaći fudbal, odjava, 2. kolo Druge lige FBiH

Ovo kolo Druge lige FBiH, grupe Jug, su otvorili 24. augusta NK Čapljina i NK Međugorje, već u petoj minuti Čapljinci su imali vodtstvo 3:0, Pažiin je dao dva gola, 1. i 5. minuti, a Ćorić je u trećoj minuti zatresao mrežu NK Međugorja. U 22. minuti Pažin je povećao na 4:0, da bi Sabljić u 33. minuti svojim golom smanjio vodstvo NK Čapljina 4:1. U 67. minuti Pažin je postigao još dva gola za konačnih 6:1.

U Jablanici FK Turbina je ugostila NK Kruševo, u 4. minuti Planinić je doveo NK Kruševo u vodstvoo od 0:1, u 15. minuti Čule je povećao na 0:2, u 18. minuti Raguž je povećao na 0:3, Zahirović je u 29. postigao gol za 1:3, da bi Mirko Čule u 70. postavio konačnih 1:4 za NK Kruševo.

U nedjelju 25. augusta NK Kamešnica je pobijedila gornjevakufsku NK Slogu, 3:1, Šesto je u 46. minuti doveo NK Kamešnicu u rezultatsku prednost, u 55. minuti Stanić je povećao na 2:0, a , Omazić je u 81. minuti povećao na 3:0, Abazović je u 83. minuti postavio konačnih 3:1.

FK Klis nakon dobrog starta u drugom kolu će ugostiti UŠS Fortunu, u 14. minuti Adem Kozić je doveo FK Klis u prednost, 1:0, u 33 minuti Muslimić je povećao na 2:0, , a u 54. povećao na 3:0, Jahić je u 64. povećao na 4:0, Brkić u 84. na 5:0 i Adis Kozić u 89. postavlja konačnih 6:0.

NK Višići su ugostili NK Grude, u 41. minuti Buntić je doveo domaće u prednost, 1:0, da bi tri minuta kasnije Juras povećao na 2:0. U 52. minuti Maksumić je povećao na 3:0. U 56. minuti Tolić je smanjio na 3:1, u 80. minuti Tomas je postavio konačnih 3:2.

NK Stolac je ugostio  NK Ljubuški i već u 3. minuti preko Jovana Škrbe domaći su stekli prednost, 1:0,. Robert Stanković je u dvije minute, 32’ 34’ postigao dva gola za NK Stolac, 3:0. U 52. minuti Bebek je postigao gol za goste za 3:1  Dok je Petar Stanković u 65. minuti povećao prednost domaćeg sastava, 4:1. U 73. minuti Milas je pogodio za 4:2.

U Čituku NK Brotnjo pred svojim navijačima je ugostio NK Troglava 1918 koji je u 80. minuti golom Karadže poveo 1:0, da bi Ljutić u 89’ postavio konačnih 0:2.

Čapljina : NK Čapljina – NK Međugorje 6:1  (Pažin 1’ 5’ 22’ 67’ 81'Ćorić 3'/Sabljić 33’) .

Jablanica : FK Turbina – NK Kruševo 1:4 (Zahirović 29’ /Planinić 4’ Čule 15’ 70, Raguž 18’ ).

Podhum: NK Kamešnica – NK Sloga 3:1 (Šesto 46’ Stanić 55’ Omazić 81'/Abazović 83’ ).

Višići : NK Višići – NK Grude 3:2 (Buntić 41’ Juras 44’ Maksumić 52'/ Tolić 56’ Tomas 80’).

Buturović Polje : FK Klis – UŠS Fortuna 6:0 (Kozić 14’ Muslimić 33’ 54’ Jahić 64’ Brkić 84’ Kozić Adis 89’ ).

Čitluk  : NK Brotnjo –  NK Troglav 0:2 (Karadža 80’ Ljutić 89’ ).

Stolac :  NK Stolac – NK Ljubuški 4:3  (Škrba 3’ R.Stanković 32’ 34’ P. Stanković 65'/Bebek 52’ Milas 73'90’).

Prozor – Rama : NK Rama – NK Neum, (igra se 27. avgusta).