BiHSportVijesti

Domaći fudbal, odjava 1. kola Prve lige FBiH

U Bihaću NK Jedinstvo je ugostio OFK Gradinu, koja je u 20. minuti stekla prednost, 0:1, Salkanović, u 43. minuti Marijaga je izjednačio na 1:1, da bi Numanović u 57’ ponovo doveo OFK Gradinu u vođstvo 1:2, a u 83. minuti postavio konačnih 1:3.

NK Travnik  je očekivao dolazak  BFK Sim Bau koji ima puno problema, nije ni doputovao u Travnik.

U Hadžićima domaći Radnik je za rivaala imao NK TOŠK. Milaković je doveo Tešnjake u prednost 0:1, Pločo je izjedačio u 86. minuti, ali je Resić u nadoknadi izgubljenog vremena donio tri boda gostima.

U Lukavcu FK Radnički je bio domaćin NK Stupčanici, koja je golovima Haznadara i Mehanovića zabilježila gostujuću pobjedu 0:2.

U Gradačcu domaća NK Zvijezda je ugostila banovićku Budućnost, domaći su u 30. minuti poveli golom Mujčića, 1:0, u 41. minuti Saletović je izjednačio na 1:1, Zarić je u 44. minuti doveo domaće u prednost, 2:1. U drugom poluvremenu tri gola postižu gosti, Husić u 62. Huseinspahić je postigao dva gola za pobjedu Banovičana, 2:4.

U nedjelju 18 augusta, FK Gornji Rahić je za rivala imao gračaničku ekipu NK Bratstvo, koje golom Smajića steklo prednost, 0:1, u 22.  minuti, Softić je u 71. minuti izjednačio na 1:1, da bi Jamaković u 83. minuti donio tri boda NK Bratstvu.

U Tomislavgradu, NK Tomislav je domaćin bivšem premijerligašu ekipi FK Tuzla City, u 57. minuti Radoš je doveo domaće u prednost, 1:0, Sijamija je u 63. povećao vođstvo, 2:1, da  bi Osmić u 77. minuti smanjio na 2:1, Sijamija je u 90. minuti pogodio za 3:1.

U Zenici FK Čelik je ugostio Goražde koji je golom Međuseljca ostvario minimalnu pobjedu.

Bihać : NK Jedinstvo – OFK Gradina 1:3 (Marijaga 43'/Salkanović 20’ Numanović 57’ 83’)

Travnik : NK Travnik – BFK Simm Bau)

Gradačac : NK Zvijezda – FK Budućnost 2:4 (Mujčić 30'Zarić 44’ / Saletović 41'Husić 62’ Huseinspahić 71’ 90+4’ )

Hadžići : FK Radnik  – NK TOŠK 1:2 (Pločo 86'/ Milaković 30’ Resić 90'+4’)

Lukavac : FK Radnički – NK Stupčanica 0:2 (Haznadar 4’ Mehanović 68’)

Gornji Rahić : FK Gornji Rahić – NK Bratstvo 1:2 (Softić 71'/Smajić 22’, Jamaković 83’)

Tomislavgrad : NK Tomislav – FK Tuzla City 3:1 (Radoš 57’, Sijamija 63’, 90'/ Osmić 77’)

Zenica : NK Čelik  – FK Goražde 1:0 (Međuseljac 58’)