BiHSportSvijetVijesti

Spektakularan gol fudbalera Sarajeva za pobjedu u Kazahstanu

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici prvog pretkola Konferencijske lige. Tim Zorana Zekića slavio je rezultatom 0:1 protiv Aktobea. Sarajevo je do pobjede stilog pogotkom u 90. minuti, kada je Kyeremeh postigao fantastičan pogodak.

Fudbaleri Aktobea imali su apsolutnu dominaciju u ovom susretu, dok je Sarajevo bilo orijentisano na odbranu svog gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Aktobe je imao preko Samorodova u 19. minuti susreta, kada je fudbaler domaćeg tima pogodio stativu.

Veliku šansu Aktobe je imao u 74. minuti, ali Umajev pogađa prečku. Dva minta poslije ponovo sjajna šansa za domaće. Romero je izašao sma pred Rackova, ali brani mu golman Sarajeva.

U 88. minuti Sarajevo je imalo najbolju šansu na utakmici, kada je Gulisahvilli se našao u prilici, a šutirao je za malo pored gola.

Sarajevo do vodstva dolazi u 90. minuti, kada je Kyeremeh fantastičnim udarcem izvan šesnaesterca zabio sjajno za 0:1.