BiHHercegovinaSportVijesti

Baraž za Prvu ligu: Travnik savladao Brotnjo,Famos se spasio u Hrasnici

Odigrane su dvije utakmice baraža za plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

U Hrasnici su Famos i Radnički remizirali odigravši 2:2. Domaći su poveli u 54. minuti preko Almira Ćatić i taj rezultat je bio na snazi sve do finiša utakmice kada je uslijedila golijada.

Igrao se 82. minut kada je Omerović pogodio za 1:1, da bi samo dvije minute kasnije Softić zabio za potpuni preokret tima iz Lukavca.

Famos se uspio spasiti poraza pogotkom Cibre za 2:2 u 87. minuti. Ovaj rezultat garantuje uzbudljiv revanš u Lukavcu, koji se igra u subotu s početkom u 17:30.

U drugoj utakmici, Travnik je savladao Brotnjo sa 1:0 i to golom Žuljevića iz 76. minute. Travničani tako u Čitluk nose minimalnu prednost i nakon prvog duela su korak bliže povratku u Prvu ligu Federacije.

Utakmica Brotnjo – Travnik igrat će se u identičnom terminu kao i duel Radnički – Famos.

Plasman u Prvu ligu Federacije BiH izborit će dva pobjednika dvomeča doigravanja.