BiHKonjicSportVijesti

KONJIC Mladi Zmajevi golovima Jaganjca i Bristrića savladali Sjevernu Makedoniju

U Konjicu je odigrana prijateljska utakmica između mlade reprezentacije Bosne i Hercegovine U21 i vršnjaka iz Sjeverne Makedonije, koja je završena rezultatom 2:1 u korist mladih Zmajeva.

Mladi Zmajevi su bolje otvorili meč, postigavši gol već u osmoj minuti. Lopta je stigla na lijevu stranu terena, gdje je Hamza Jaganjac šutirao. Nakon intervencije golmana, lopta je pogodila napadača BiH, koji je uspio postaviti rezultat na 1:0. Ovaj rani gol dao je domaćinu sigurnost i energiju za nastavak utakmice.

Nakon prvih 45 minuta utakmice, rezultat je ostao 1:0. Fudbaleri BiH su uspjeli održati svoje vodstvo zahvaljujući čvrstoj obrani i kontroliranoj igri u sredini terena.

U drugom poluvremenu, tačnije u 72. minuti, mladi Zmajevi su udvostručili svoje vodstvo. Nakon greške golmana Sjeverne Makedonije, lopta je stigla do Bristića, koji je preciznim udarcem postigao gol za 2:0. Imran Fetai postigao je pogodak za konačnih 2:1.

Bosna i Hercegovina – Sjeverna Makedonija 2:1 (Jaganjac 8’, Bristrić 72’, Fetai 92’)